10:47 02.07.2020

Незалежність НБУ в центрі програми МВФ і має бути забезпечена наступником Смолія - заява спікера МВФ

2 хв читати
Незалежність НБУ в центрі програми МВФ і має бути забезпечена наступником Смолія - заява спікера МВФ

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відзначає суттєві досягнення в забезпеченні цінової стабільності в Україні під керівництвом голови Нацбанку Якова Смолія, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку в сучасній макроекономічній політиці.

"Саме тому незалежність НБУ перебуває в центрі програми, яку підтримує МВФ, і ця незалежність має бути забезпечена і наступником голови", - наголошується в заяві спікера Фонду, поширеній у четвер після рішення Смолія напередодні подати у відставку через політичний тиск на центробанк.

Як повідомлялося, МВФ 9 червня цього року затвердив нову 18-місячну програму stand by для України на SDR3,6 млрд (близько $5 млрд, або 179% квоти) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.

"Нова програма спрямована на те, щоб допомогти Україні впоратися з проблемами пандемії COVID-19 шляхом забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, зберігаючи при цьому досягнення і просуваючи невеликий набір ключових структурних реформ, щоб гарантувати повернення України до зростання після завершення кризи", - йдеться в релізі МВФ.

Після виділення першого траншу намічено чотири перегляди програми - за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншів - по $700 млн, третього - $560 млн і заключного четвертого - $980 млн.

До програми МВФ також прив'язане інше міжнародне фінансування України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Нафта продовжує дорожчати, Brent торгується близько $ 44,87 за барель

Мінінфраструктури хоче залучати супутникові сервіси для моніторингу інфраструктури

Консенсус-прогноз падіння ВВП України в 2020 році погіршився до 6% із поліпшенням відскоку у 2021 році до 3,2% - Мінекономіки

Кабмін призначив Іващенка першим заступником, Немілостівого - заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості

DCH заявляє про відсутність у АМКУ права відмовити в покупці "Мотор Січі" з китайськими партнерами та готовність іти до міжнародного суду

Інфляція в Україні в річному вимірі залишилася на рівні 2,4% після дефляції 0,6% у липні

ЄБА розкритикувала пропозицію Кабміну штрафувати бізнес за недотримання відвідувачами маскового режиму

ПриватБанк запустив біометричні POS-термінали з ідентифікацією обличчя

Група "Текстиль-Контакт" запустила в Чернігові виробництво медодягу з високим ступенем захисту

Група DCH гарантує збереження і розвиток виробничої бази "Мотор Січі", її технологій і прав інтелектуальної власності

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА