19:37 02.07.2020

"Донбасенерго" заявляє про загрозу виникнення НС через припинення розподілу газу на Слов'янську ТЕС

2 хв читати
"Донбасенерго" заявляє про загрозу виникнення НС через припинення розподілу газу на Слов'янську ТЕС

ПАТ "Донецькоблгаз" 1 липня припинило розподіл газу на Слов'янську ТЕС, створивши реальну загрозу припинення виробництва станцією електроенергії та роботи підприємства "Вода Донбасу", йдеться в оприлюдненій у четвер заяві "Донбасенерго".

За даними прес-служби, між "Донбасенерго" і "Донецькоблгазом" укладено договір про розподіл газу, зокрема необхідного для маневрування генерувальними потужностями.

Річна замовлена потужність підприємства в газі на 2020 рік визначена на рівні минулого року в об’ємі 13,636 млн куб. м, за які "Донбасенерго" сумлінно сплачує в повному обсязі та у встановлені терміни.

Проте "Донецькоблгаз" у травні здійснив нарахування "Донбасенерго" вартості перевищення замовленої річної потужності у розмірі 13 млн 610,477 тис. грн і попередив про відключення газопостачання Слов'янської ТЕС у разі несплати рахунку протягом десяти робочих днів.

У зв'язку з неправомірністю цієї вимоги "Донбасенерго" звернулося до суду з позовною заявою про визнання відсутності у "Донецькоблгазу" права вимоги щодо оплати вартості перевищення річної замовленої потужності на 2020 рік, який постановою від 12 червня застосував заходи забезпечення позову, заборонивши облгазу обмежувати газопостачання СлТЕС.

"Проте ПАТ "Донецькоблгаз" 1 липня відключило газопостачання Слов'янської ТЕС, посилаючись на начебто запланований ремонт засувки Ду 600 мм на підвідному газопроводі від ГРС до Слов'янської ТЕС. "Донбасенерго" наголошує на очевидній відсутності будь-яких аварійних чи надзвичайних обставин на підвідному газопроводі. Тобто підстави відключення газопостачання ТЕС є свідомо недостовірними та повністю надуманими", - наголошують у компанії.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, "Донбасенерго" звернулося до керівництва, регулятора та правоохоронних органів країни з проханням втрутитися в ситуацію та відновити розподіл газу на Слов'янську ТЕС із метою запобігання надзвичайній ситуації в Донецькій області.

У компанії нагадують, що надійність електрозабезпечення КП "Вода Донбасу", що поставляє питну воду до Донецької області, багато в чому залежить від працездатності Слов'янської ТЕС.

"Вимушена зупинка або обмеження роботи Слов'янської ТЕС у зв'язку з незаконними діями "Донецькоблгаз" призведе до обмеження електрозабезпечення стратегічного підприємства КП "Вода Донбасу", а отже, до обмеження водопостачання Донецької області", - резюмується в заяві.

"Донбасенерго" володіє Старобешівською (розташована на окупованій території) і Слов'янською ТЕС сумарною встановленою потужністю 2880 МВт, зокрема потужність СлТЕС становить 880 МВт. Наприкінці березня 2017 року генкомпанія заявила про втрату контролю над роботою Старобешівської ТЕС, а також частиною структурних одиниць, розташованих на тимчасово непідконтрольній території.

ПрАТ "Енергоінвест Холдинг" належить 60,86% акцій "Донбасенерго", ще 25% акцій генкомпанії належить державі. Нині контроль над компанією належить Максиму Єфімову.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінпром має погоджувати купівлю акцій державних і приватних підприємств ОПК

Печерський райсуд переніс на 14 серпня розгляд позову офшорів Суркісів до ПриватБанку щодо обслуговування їхніх депозитів

Мінекономіки оцінило падіння ВВП України в I півріччі 2020 р. у 6,5%, зокрема в II кв. - 11%

ПриватБанк викликали на засідання суду в четвер за позовом офшорів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду про виплату понад $250 млн

Гендиректор "Укртрансгазу" Олексієнко пішов із компанії

ОП очікує зростання портфеля кредитів за програмою доступної іпотеки до 3 млрд грн до кінця 2020 р.

"Укравтодор" до 2025 р. планує побудувати 2,9 тис. км цементобетонних доріг

Україна готова нарощувати експорт електроенергії в Молдову

ОГХК не продає титановмісні руди "Кримському Титану"

ГПК "Нафтогаз" у серпні продає газ побутовим споживачам за 3,24 грн / куб. м, запропонує "річний" тариф - 4,73 грн / куб. м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА