ВР звільнила голову АМКУ Терентьєва, "за" 226 голосів
Верховна Рада підтримала звільнення з посади голови Антимонопольного комітету України Юрія Терентьєва.
На засіданні у п'ятницю відповідне рішення підтримали 226 народних депутатів.
Зокрема, відставку Терентьєва підтримали 183 депутати фракції "Слуга народу", 23 депутати фракції "Опозиційна платформа - За життя", депутатська група "Партія "За майбутнє" дала 6 голосів за відставку Терентьєва, депутатська група "Довіра" - 10 голосів, позафракційні депутати - 4 голоси.
Фракції "Європейська солідарність", "Батьківщина" й "Голос" не дали на підтримку цього рішення жодного голосу, проте жоден народний депутат не проголосував проти.
Самого Терентьєва в залі засідань при цьому не було.
2 липня голова АМКУ направив голові Верховної Ради Дмитру Разумкову заяву про відкликання поданої напередодні заяви про відставку. "Прошу не розглядати заяву від 1 липня 2020 року та не вносити її до порядку денного ані Верховної Ради, ані профільних комітетів", - ідеться в документі, який Терентьєв оприлюднив на своїй сторінці у Facebook у четвер.
Однак спікер ВР на засіданні 3 липня заявив, що ця заява чинною не є, і "чинною залишається тільки перша заява про відставку".
Раніше інформоване джерело повідомило агентству "Інтерфакс-Україна", що заява про відставку стала результатом конфлікту, проте залишалася ймовірність, що справа обмежиться лише цим.
Головред "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов стверджує, що президент України Володимир Зеленський на нараді в Офісі президента змусив Терентьєва написати заяву про відставку через багатомільярдний штраф, накладений антимонопольним відомством на тютюнового монополіста компанію "Тедіс".
У середині вересня 2019 року Зеленський повідомив, що голова АМКУ Терентьєв, призначений на цю посаду в травні 2015 року, поки що збереже її. "Що стосується антимонопольної політики, ми перезапускаємо Антимонопольний комітет. Уже змінили заступників. Подивимося, як працює голова АМК", - сказав тоді глава держави.
Термін повноважень голови комітету і держуповноважених згідно із законом становить сім років. "Голова Антимонопольного комітету може бути звільнений з посади у разі вчинення ним злочину та у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків через стан здоров'я. Голова АМКУ має право заявити про свою відставку президенту країни", - закріплено в законі.