14:33 08.07.2020

Україна допрацює Енергостратегію з урахуванням ініціативи European Green Deal

2 хв читати
Україна допрацює Енергостратегію з урахуванням ініціативи European Green Deal

Міністерство енергетики України має намір допрацювати нову редакцію Енергетичної стратегії з урахуванням ключових елементів Європейської зеленої угоди (European Green Deal), заявив заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков.

"European Green Deal є важливою в контексті євроінтеграції України. Ми розділяємо цілі цієї угоди. Будучи прибічниками політики скорочення викидів парникових газів і декарбонізації економіки, Міненерго планує відобразити ключові елементи цієї європейської ініціативи в новій редакції Енергетичної стратегії", - сказав він під час онлайн-конференції з питання закриття проекту ЄС "Зелена угода ЄС як рушійна сила енергетичного переходу" у вівторок.

Крім того, в рамках Угоди про асоціацію з ЄС Україна вже імплементує 28-му директиву Євросоюзу щодо використання відновлюваних джерел енергії, впроваджує новітні світові інструменти у сфері розвитку біоенергетики й розпочинає підготовку до Водневої концепції.

"Ми також приділяємо увагу розвитку біоенергетики як одного зі шляхів заміщення природного газу, зниження рівня імпортозалежності та зміцнення економіки держави. Враховуючи аграрний статус країни, потенціал для розвитку біоенергетики потужний", - констатував Демченков.

Заступник міністра енергетики також наголосив, що у зв'язку зі стрімким зростанням потужностей об'єктів відновлюваної енергетики (ВДЕ) Україна стикнулася зі значними технічними й економічними складнощами. Тому після тривалих дискусій з учасниками ринку ВДЕ було укладено меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у цьому секторі. Окрім цього, 3 липня Верховна Рада прийняла в першому читанні урядовий законопроект №3658 про умови підтримки ВДЕ.

Як повідомлялося, Європейський Союз схвалює готовність українського уряду стати частиною European Green Deal і підтримуватиме країну в реалізації зеленого переходу.

На початку березня Європейська Комісія представила у Брюсселі проект закону, покликаний досягти "кліматичного нейтралітету" до 2050 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Грошова маса в Україні в липні зросла на 3,6%

Райффайзен банк Аваль має намір збільшити виплату дивідендів за підсумками 2019 р до 4,27 млрд грн

Нафта продовжує дорожчати, Brent торгується близько $ 44,87 за барель

Мінінфраструктури хоче залучати супутникові сервіси для моніторингу інфраструктури

Консенсус-прогноз падіння ВВП України в 2020 році погіршився до 6% із поліпшенням відскоку у 2021 році до 3,2% - Мінекономіки

Кабмін призначив Іващенка першим заступником, Немілостівого - заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості

DCH заявляє про відсутність у АМКУ права відмовити в покупці "Мотор Січі" з китайськими партнерами та готовність іти до міжнародного суду

Інфляція в Україні в річному вимірі залишилася на рівні 2,4% після дефляції 0,6% у липні

ЄБА розкритикувала пропозицію Кабміну штрафувати бізнес за недотримання відвідувачами маскового режиму

ПриватБанк запустив біометричні POS-термінали з ідентифікацією обличчя

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА