11:09 09.07.2020

Компанії групи "Нафтогаз" запропонували у конкурсі на постачальника останньої надії для населення маржу 0% і 5%

2 хв читати

ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України" готова стати постачальником останньої надії (ПОН) на ринку природного газу для населення з маржею 0%, а материнська компанія групи - з маржею 5%, повідомив голова НАК Андрій Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

"Ми подали дві пропозиції - вигідну і дуже вигідну... Для довідки, надбавка ПОН до ціни в електроенергетиці - 25%. Але ми вважаємо, що бути постачальником останньої надії - це не про заробіток, а про відповідальність і надійність", - наголосив голова "Нафтогазу".

Коболєв зазначив, що ГПК "Нафтогаз" вже має всі необхідні сервіси для роботи з побутовими споживачами, тому що наявна інфраструктура дає змогу взяти на себе зобов'язання ПОН з нульовою маржею.

"Компанія не вимагає додаткових вкладень і не планує заробляти на клієнтах, яким не пощастило з попереднім постачальником", - пояснив голова НАК.

"Дуже цікаво, з якими пропозиціями прийшли наші колеги на конкурс. Але у будь-якому разі, ми впевнені, що конкурсна комісія стане на сторону споживача і обере постачальника з найвигіднішими та надійними умовами", - резюмував він.

Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів було заплановане на 1 травня 2020 року (https://interfax.com.ua/news/interview/666824.html), але у зв'язку із запровадженням карантину через поширення COVID-19 терміни були перенесені на два місяці.

Однак потім термін запуску ринку був відкладений ще на місяць. За словами глави Міненерго Ольги Буславець, це пов'язано з необхідністю проведення конкурсу з відбору ПОН на газовому ринку для населення, який Міненерго оголосило 30 червня.

Компанія, яку за результатами конкурсу визначать ПОН, повинна буде постачати газ споживачам за ціною, за основу якої береться середньоарифметична ціна торгів на NCG за 1-22-ге число місяця, що передує місяцю постачання. Середньоарифметичне значення фактичних цін (Settlement Price) газу на наступний місяць постачання (Front Month) на хабі NCG за 1-22-ге число береться з даних на сайті біржі Powernext/EEX.

Окрім наявності ліцензії на постачання газу, претенденти мають пред'явити наявність активів у вигляді грошей на рахунках для купівлі газу або його запасів у підземних сховищах обсягом щонайменше 3,514 млрд куб. м.

ПОН зобов'язаний протягом 60 днів постачати газ споживачеві, якщо той залишився без постачальника цього ресурсу.

Конкурсні пропозиції претендентів на ПОН приймалися до 17:00 8 липня 2020 року.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НБУ дозволив з 1 вересня усім банкам приймати та передавати для дослідження в центробанк сильно зношені банкноти

Група DCH гарантує збереження і розвиток виробничої бази "Мотор Січі", її технологій і прав інтелектуальної власності

ЄБА виступила категорично проти президентського законопроекту про підвищення мінімальної зарплати до 5 тис. грн

Term of pretrial investigation in Rotterdam+ case expires on Aug 8, SAPO suspends investigation – DTEK

Мінцифри й "Укрпошта" співпрацюватимуть для доступності державних послуг

"Київхліб" закрив на карантин лише пекарню, де зафіксовано спалах COVID-19

Ярославський заявляє про силовий тиск у зв'язку з операцією щодо "Мотор Січ" і просить президента Зеленського втрутитися

"Укрзалізниця" розробила програму підвищення безпеки перевезень у пасажирських поїздах

Рада НБУ призначила на посаду заступника глави центробанку директора департаменту платіжних систем

"Нова пошта" відкриє восени сортувальний центр поблизу Харкова на 15 тис. посилок/годину

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА