Інтерфакс-Україна
18:30 10.07.2020

Заступник міністра економіки повідомила про зрив робочої групи щодо меморандуму з тютюновими компаніями

2 хв читати
Заступник міністра економіки повідомила про зрив робочої групи щодо меморандуму з тютюновими компаніями

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлана Панаіотіді заявила про зрив робочої групи щодо меморандуму уряду з тютюновими компаніями, який був підписаний у грудні 2019 року.

"Сьогодні ми мали повернутися до роботи, яку призупинили через карантинні обмеження, але неможливо працювати в умовах зриву діалогу", - сказала вона у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

За словами заступника міністра, жодного питання із запланованих робоча група не змогла розглянути, оскільки деякі учасники, зокрема народні депутати, не давали змоги завершити жодної доповіді.

Один із учасників групи уточнив, що депутат Андрій Холодов (фракція "Слуга народу") обвинувачував компанії тютюнової галузі у несплаті податків і не дав розглянути жодного пункту порядку денного.

До порядку денного робочої групи були внесені, зокрема, питання законодавчого встановлення кримінальної відповідальності за контрабанду підакцизних товарів у великих розмірах і податковий план на 2021 рік.

"Я втратила голос і мені складно було модерувати зустріч, але я намагалася тримати її в руслі поваги до учасників. Не вийшло", - зазначила Панаіотіді, додавши, що один із депутатів закликав націоналізувати тютюнові компанії.

"Заклики народного депутата забрати та поділити - це прекрасні гасла для псевдореволюції, але вони завжди матимуть негативні наслідки для держави. Інвестиційні позови та великі втрати надходжень до бюджету - це те, чого ми можемо очікувати", - прокоментувала заступник міністра.

За її словами, раніше робоча група двічі зустрічалася в конструктивному режимі на майданчику Служби безпеки України.

Як повідомлялося, 12 грудня на той момент міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов підписав меморандум із тютюновими компаніями "Філіп Морріс", "Джей Ті Інтернешнл Компані", "Бритіш Американ Тобакко" та "Імперіал Тобакко" про наміри щодо підтримки прозорості та конкуренції на ринку.

Раніше ці компанії заявляли, що розглядають можливість скорочення виробництва і подальшого закриття фабрик на території України через ухвалення Верховною Радою законопроекту з нормою про державне регулювання торговельної націнки на сигарети.

Ухвалений у другому читанні і потім заветований президентом законопроект №1049 про введення єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування містив поправку про встановлення фіксованої маржі для оптових і роздрібних торговців тютюновими виробами на рівні 7% і 13% від максимальної роздрібної ціни за пачку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про ліквідацію партизації на місцевих виборах у малих громадах внесений в Раду

Мінфін у III кв.-2025 тричі запропонує доларові ОВДП і раз - у євро зі збільшеним до 1,5 року терміном обігу

Перевірку доброчесності та відповідності голови та членів НКЦПФР продовжено на місяць - програма з МВФ

Шмигаль обговорив з генсеком ОЕСР реформи в Україні

Схід порожніх вантажних вагонів на Рівненщині вплинув на рух пасажирських поїздів – "Укрзалізниця"

Офіційний курс євро до гривні вперше досяг майже 49,41 грн/EUR1

Тарифи на газ та електрику для населення становлять половину ринкових – МВФ

Бізнес вкотре закликав Кабмін не посилювати навантаження на надрокористувачів

Україна зобов’язалася своєчасно сформувати повний склад НКРЕКП – МВФ

"ДТЕК" за червень відновив електропостачання 443 тис. абонентів у чотирьох областях та Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА