20:37 13.07.2020

Лівія знову оголосила форс-мажор на експорт нафти

2 хв читати
Лівія знову оголосила форс-мажор на експорт нафти

Лівійська національна нафтова корпорація (NOC) знову оголосила форс-мажор на весь експорт нафти з країни.

"Національна нафтова корпорація Лівії беззастережно засуджує відновлення блокади експорту лівійської нафти і закликає Раду Безпеки ООН притягнути до відповідальності держави, відповідальні за це. NOC була змушена оголосити форс-мажор на весь експорт нафти з Лівії", - наголошується в повідомленні корпорації.

Експорт лівійської нафти відновився в п'ятницю 10 липня з навантаження нафтового танкера в найбільшому порту Es Sider. Однак 11 липня збройні сили Халіфи Хафтара (KHAF) наказали припинити подальший експорт, змінивши свою позицію на переговорах. За інформацією NOC, інструкції про припинення провадження були дані KHAF з боку ОАЕ.

"Це викликає глибоке розчарування, особливо після неодноразових заяв високопоставлених представників ОАЕ минулого тижня на підтримку міжнародних зусиль з відновлення видобутку нафти в Лівії. Вагнер і сирійські найманці наразі займають нафтовий порт Ес-Сідер, а Вагнер і суданські найманці перебувають у таборі в безпосередній близькості від нафтового родовища Шарара, запобігаючи поставкам лівійської нафти", - йдеться в повідомленні.

NOC закликає всіх найманців піти з лівійських нафтових об'єктів.

"Ми високо цінуємо зусилля ООН і США щодо відновлення видобутку лівійської нафти і запобігання ескалації конфлікту", - сказав глава NOC Мустафа Саналла. "Якщо ці зусилля зазнають невдачі, як, мабуть, і буде, повинні бути наслідки для дій низки держав, які підривають заснований на правилах міжнародний порядок і руйнують Лівію. Вони представляють серйозну загрозу для Лівії і глобальної безпеки", - зазначив Саналла.

"Позиція NOC під час переговорів була зрозумілою: вона підтримує всі заходи щодо забезпечення прозорості державних фінансових механізмів і виступає проти будь-яких заходів, які підривають суверенітет Лівії. Відновлена блокада демонструє нагальну необхідність кроків з підвищення фінансової прозорості, супроводжуваних реформою безпеки на нафтових установках", - сказав він.

У січні 2020 року Лівійська національна армія (ЛНА) на чолі з фельдмаршалом Халіфою Хафтаром заблокувала об'єкти нафтової промисловості напередодні міжнародних переговорів в Берліні щодо нормалізації ситуації в Лівії. До переліку цих об'єктів входять морські експортні термінали, родовища і нафтопроводи на сході і південному сході країни. В результаті робота нафтової інфраструктури країни щодо всього виробничого ланцюжка від видобутку сировини до її реалізації була паралізована.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент підписав закон про фінансові ринки

НБУ на третьому аукціоні своп процентної ставки задовольнив заявки п’яти банків на 2 млрд грн під 6,5%

Ощадбанк виграв справу у Сбербанку Росії щодо інтелектуальної власності на ТМ "Сбербанк" на території України

"Енергоатом" стурбований затримкою з публікацією постанови Кабміну з перехідною моделлю ПСО

ФДМ готовий розпочати процес приватизації перших об'єктів ДП "Укрспирт"

Грошова маса в Україні в липні зросла на 3,6%

Райффайзен банк Аваль має намір збільшити виплату дивідендів за підсумками 2019 р до 4,27 млрд грн

Мінінфраструктури хоче залучати супутникові сервіси для моніторингу інфраструктури

Консенсус-прогноз падіння ВВП України в 2020 році погіршився до 6% із поліпшенням відскоку у 2021 році до 3,2% - Мінекономіки

Кабмін призначив Іващенка першим заступником, Немілостівого - заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА