20:37 13.07.2020

Лівія знову оголосила форс-мажор на експорт нафти

2 хв читати
Лівія знову оголосила форс-мажор на експорт нафти

Лівійська національна нафтова корпорація (NOC) знову оголосила форс-мажор на весь експорт нафти з країни.

"Національна нафтова корпорація Лівії беззастережно засуджує відновлення блокади експорту лівійської нафти і закликає Раду Безпеки ООН притягнути до відповідальності держави, відповідальні за це. NOC була змушена оголосити форс-мажор на весь експорт нафти з Лівії", - наголошується в повідомленні корпорації.

Експорт лівійської нафти відновився в п'ятницю 10 липня з навантаження нафтового танкера в найбільшому порту Es Sider. Однак 11 липня збройні сили Халіфи Хафтара (KHAF) наказали припинити подальший експорт, змінивши свою позицію на переговорах. За інформацією NOC, інструкції про припинення провадження були дані KHAF з боку ОАЕ.

"Це викликає глибоке розчарування, особливо після неодноразових заяв високопоставлених представників ОАЕ минулого тижня на підтримку міжнародних зусиль з відновлення видобутку нафти в Лівії. Вагнер і сирійські найманці наразі займають нафтовий порт Ес-Сідер, а Вагнер і суданські найманці перебувають у таборі в безпосередній близькості від нафтового родовища Шарара, запобігаючи поставкам лівійської нафти", - йдеться в повідомленні.

NOC закликає всіх найманців піти з лівійських нафтових об'єктів.

"Ми високо цінуємо зусилля ООН і США щодо відновлення видобутку лівійської нафти і запобігання ескалації конфлікту", - сказав глава NOC Мустафа Саналла. "Якщо ці зусилля зазнають невдачі, як, мабуть, і буде, повинні бути наслідки для дій низки держав, які підривають заснований на правилах міжнародний порядок і руйнують Лівію. Вони представляють серйозну загрозу для Лівії і глобальної безпеки", - зазначив Саналла.

"Позиція NOC під час переговорів була зрозумілою: вона підтримує всі заходи щодо забезпечення прозорості державних фінансових механізмів і виступає проти будь-яких заходів, які підривають суверенітет Лівії. Відновлена блокада демонструє нагальну необхідність кроків з підвищення фінансової прозорості, супроводжуваних реформою безпеки на нафтових установках", - сказав він.

У січні 2020 року Лівійська національна армія (ЛНА) на чолі з фельдмаршалом Халіфою Хафтаром заблокувала об'єкти нафтової промисловості напередодні міжнародних переговорів в Берліні щодо нормалізації ситуації в Лівії. До переліку цих об'єктів входять морські експортні термінали, родовища і нафтопроводи на сході і південному сході країни. В результаті робота нафтової інфраструктури країни щодо всього виробничого ланцюжка від видобутку сировини до її реалізації була паралізована.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Уряд пропонує спрямувати кошти від розмитнення автомобілів на іноземній реєстрації на боротьбу з пандемією

Україна та Казахстан мають намір розширювати співпрацю в енергетичній сфері

У Китаї обмірковують ідею скасування контролю народжуваності до 2025 року

Ініціатива ЄК для вугільних регіонів на Західних Балканах і в Україні допоможе їм залучити фінансування МФО

РНБО анулювала 4 титанові ліцензії, 3 вуглеводневі і 2 рудні - секретар Данілов

Україна та Малайзія восени мають намір провести засідання спільного торгового комітету

Підприємці зможуть вільно використовувати розроблену до ювілею незалежності України символіку

"Нафтогаз" у липні презентує новий сезонний тарифний план для населення

"Укравтодор" вперше випустив євробонди на Лондонській фондовій біржі

Профільний комітет ВР рекомендував ухвалити необхідний за програмою з МВФ "банківський" законопроект

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА