Інтерфакс-Україна
13:02 15.07.2020

Затримка ухвалення закону про умови підтримки зеленої енергетики загрожує зростанням тарифу "Укренерго" на передачу - Буславець

2 хв читати
Затримка ухвалення закону про умови підтримки зеленої енергетики загрожує зростанням тарифу "Укренерго" на передачу - Буславець

В.о. міністра енергетики Ольга Буславець наполягає на необхідності якнайшвидшого ухвалення законопроекту №3658 про умови підтримки зеленої енергетики, щоб, зокрема, уникнути додаткових витрат на "зелений" тариф, а також підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії.

Згідно з повідомленням Міненерго на сайті в середу, оновлений тариф системного оператора на передачу електроенергії розміром 24 коп./кВт-год, який набуде чинності з 1 серпня 2020 року, вже враховує норми законопроекту №3658 щодо зниження "зеленого" тарифу, а також залучення на пільгових умовах кредитних коштів міжнародних фінансових інституцій для погашення заборгованості "Укренерго" перед ДП "Гарантований покупець("ГарПок").

У Міненерго наголосили, що якщо закон не буде ухвалений вчасно, вигідні умови кредитування ЄБРР стануть недоступними, й тариф на передачу обґрунтовано має зрости більше ніж удвічі.

"Сьогодні наша співпраця з ЄБРР та іншими міжнародними фінансовими інституціями передбачає вигідні умови надання кредитів – під 1-2%, з можливістю відтермінування оплати на рік. Це близько 9 млрд грн, якими можна збалансувати дефіцит коштів на ринку, не підвищуючи тарифів. Якщо закон не буде прийнято, про ці кредити ми можемо взагалі забути", - цитує прес-служба Буславець.

При цьому в.о. міністра зазначила, що в такому разі тариф на передачу зростатиме, що негативно позначиться на вартості електроенергії для промисловості, сфери ЖКГ, а отже – на вартості товарів і послуг для населення.

Крім того, за її словами, через неухвалення закону високі "зелені" тарифи досі діють, тому борг перед виробниками електроенергії з ВДЕ зростає щодня.

"Місяць затримки з ухваленням закону призведе до того, що споживачі вже будуть змушені переплатити за завищеним "зеленим" тарифом більше ніж 900 млн грн", - заявила Буславець.

У Міненерго також зазначили, що умови меморандуму з інвесторами передбачають ухвалення закону до 1 серпня, інакше досягнуті домовленості втратять силу.

Водночас міністерство висловило занепокоєння затягуванням процесу ухвалення законопроекту.

"Кількість поданих народними депутатами правок до законопроекту №3658 вимірюється сотнями. Більшість із них розбалансовують документ і нівелюють досягнуті домовленості та професійні напрацювання", - зазначила Буславець.

За її словами, це, зокрема, стосується ініціатив про додаткове зниження "зелених" тарифів понад передбачені законопроектом показники та пролонгацію їх дії на 2 роки.

"Така пролонгація "зеленого" тарифу збільшує загальну переплату споживачів приблизно на EUR1 млрд за кожен додатковий рік", - наголосила в.о. міністра.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС задовольнив позов потенційних учасників конкурсу на вибір керуючого активами IDS Ukraine

Демайнери в грудні 2025р. розмінували понад 3 тис. га сільгоспугідь

Митний безвіз-2025: IT-система європейського спільного транзиту здобула визнання в українських перевізників

Міненерго доручено розробити програму розвитку когенерації на 2026 рік – Свириденко

Додаткові 911 МВт потужності вивільнені у загальну мережу після перегляду списків критичної інфраструктури – Свириденко

Мінсоцполітики: до 4,7 тис. грн підвищився розмір середньомісячного доходу сім’ї для отримання пільги з оплати ЖКП

Засновник UFuture Хмельницький планує у 2026р. створити навчальний центр в ІП "Біла Церква" і погасити щонайменше $10 млн кредитів

"Інтерпайп" поставив труби для реалізації великого геотермального проєкту у Словаччині

Офіційні курси гривні до долара та євро оновили мінімуми, євро вперше став дорожче 50 грн

НАЛУ підтримує ініціативу уряду щодо нового Трудового кодексу як системну реформу ринку праці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА