16:51 15.07.2020

Газзбути через суди намагаються зупинити відкриття газового ринку для населення

2 хв читати
Газзбути через суди намагаються зупинити відкриття газового ринку для населення

Низка газозбутових компаній подала до судів позови з метою скасувати рішення енергорегулятора про спрощення зміни постачальника газу для населення, визнати протиправним оголошення Міненерго конкурсу на постачальника останньої надії (ПОН), а також деяких пунктів останньої постанови Кабінету Міністрів про покладання спецзобов'язань на цьому ринку.

При цьому, згідно з оприлюдненими в Єдиному держреєстрі судових рішень документами, за низкою позовів газзбути своєчасно не оплачують необхідний судовий збір.

Із переглянутих агентством "Інтерфакс-Україна" позовів до Окружного адміністративного суду Києва поки що затверджено лише заяву ТОВ "Київоблгаз Збут" про скасування постанови НКРЕКП №1080 від 10 червня 2020 року.

Як повідомлялося, відкриття ринку природного газу для побутових споживачів (населення) неодноразово переносилося.

На початку червня 2020 року НКРЕКП внесла зміни до низки регуляторних актів, спростивши процедуру зміни постачальника газу для населення з 1 липня 2020 року. Для зміни постачальника необхідно буде направити новому постачальникові заяву-приєднання до умов договору постачання, і він забезпечить переведення клієнта на себе. При цьому участь або отримання підтвердження з боку наявного постачальника для домогосподарства в процесі не знадобиться. Постачання газу новим постачальником розпочинається від дня реєстрації споживача у відповідному реєстрі.

Другим необхідним кроком для відкриття ринку стало проведення конкурсу з відбору постачальника останньої надії. Міністерство енергетики визначило ПОН ТОВ "Газопостачальна компанія "Нафтогаз України", цінова пропозиція якого становила 2 тис. 711,86 грн за тис./куб. м з ПДВ з націнкою 0%.

ПОН зобов'язаний упродовж 60 днів постачати газ споживачеві, якщо той залишився без постачальника цього ресурсу. За основу ціни постачання береться середньоарифметична ціна торгів на хабі NCG за 1-22-ге число місяця, що передує місяцю постачання.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА