14:43 19.07.2020

Бізнес-спільнота наполягає на ухваленні в законопроекті №3658 продовження терміну дії "зелених" тарифів

2 хв читати
Бізнес-спільнота наполягає на ухваленні в законопроекті №3658 продовження терміну дії "зелених" тарифів

Бізнес-спільнота закликає парламент підтримати поправку про продовження терміну дії "зеленого" тарифу щонайменше на два роки під час ухвалення законопроекту №3658 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії".

Відповідну заяву викладено в листі Американської торговельної палати в Україні, Європейської бізнес-асоціації, Спілки українських підприємців, Американсько-української ділової ради, CEO Club, а також Української вітроенергетичної асоціації, Української асоціації відновлюваної енергетики та Європейсько-українського енергетичного агентства, копією якого володіє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Забезпечити підтримку переважної більшості інвесторів можливо шляхом включення поправки про продовження на два роки дії угод про купівлю-продаж електроенергії з ВДЕ у разі зменшення тарифу на 15% сонячних проектів і на 7,5% для вітрових проектів, введених в експлуатацію 01.07.2015 - 31.12.2019 рр.", - ідеться в документі.

Будь-які інші зміни до законопроекту мають відповідати положенням підписаного 10 червня 2020 року меморандуму, зокрема передбачати стабілізаційне положення для гарантії того, що подальші зміни не погіршуватимуть умов для інвесторів ВДЕ і не суперечитимуть положенням меморандуму, пояснило бізнес-співтовариство.

Як повідомлялося, комітет Верховної Ради з питань енергетики і ЖКГ розгляне законопроект №3658 про умови підтримки зеленої генерації на засіданні 20 липня, а парламент - на позачерговому засіданні 21 липня.

Законопроект №3658 про умови підтримки ВДЕ вже декілька разів вносився до порядку денного засідань ВР, але так і не був розглянутий.

На необхідності його ухвалення до початку парламентських канікул наполягали і інвестори, і Міністерство енергетики, а також НЕК "Укренерго", оскільки багато його норм мають набути чинності з 1 серпня з метою стабілізації ситуації в галузі ВДЕ та погашення боргів перед зеленою енергетикою, що становлять за даними ДП "Гарантований покупець" 17,5 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА