Інтерфакс-Україна
15:00 21.07.2020

НБУ може погіршити прогноз падіння ВВП України на 2020 рік мінімум до 6% - банкіри

3 хв читати
НБУ може погіршити прогноз падіння ВВП України на 2020 рік мінімум до 6% - банкіри

Національний банк України (НБУ) може погіршити прогноз падіння ВВП на 2020 рік у липні щонайменше до 6% із 5% у квітневому прогнозі, повідомили опитані агентством "Інтерфакс-Україна" банкіри.

"Ми очікуємо незначного погіршення прогнозу динаміки ВВП порівняно з квітневим, враховуючи дані за перший квартал (-1,3%, прогноз НБУ - 0,5%) і динаміку показників ділової активності в другому", - повідомив головний менеджер з макроекономічного аналізу департаменту казначейства Райффайзен банку Аваль Сергій Колодій.

Експерт нагадав, що Мінекономіки оцінює падіння ВВП за п'ять місяців поточного року у 5,9%, уточнивши, що, за його оцінками, прогноз динаміки реального ВВП НБУ погіршиться з поточних 5% до значення в інтервалі 6-7%.

"Ми очікуємо двозначного зниження реального ВВП у другому кварталі й поступового зниження темпів падіння в наступних, в результаті чого річне падіння реального ВВП, за прогнозом РБА (Райффайзен банку Аваль ІФ), становитиме 6,3%", - додав Колодій.

Він також зазначив, що інфляція в першому півріччі 2020 року виявилася нижче прогнозованих значень, становивши в середньому 2,6% у першому кварталі (прогноз НБУ - 2,3%) і 2,1% у другому (4,8%).

"Інфляція за третій квартал також може бути трохи нижчою за прогнозовану (5,3%), але у четвертому кварталі очікується її прискорення. Тому НБУ може переглянути прогноз середньорічної інфляції (4,3%) у бік зниження, залишивши при цьому без значних змін прогноз інфляції на кінець року (6%)", - вважає Колодій.

Водночас він уточнив, що є ризик прискорення інфляції з осені в результаті зміни монетарної політики НБУ і збільшення темпів емісії.

За словами начальника відділу з роботи з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрія Приходька, НБУ погіршить свій прогноз динаміки ВВП слідом за МВФ, який очікує падіння на 8,2%.

"Слабкі темпи відновлення економіки в Європі, на Близькому Сході та в СНД - традиційних ринках збуту української експортної продукції - є зовнішнім фактором падіння реального сектора економіки України. Водночас можливості задіяти внутрішні джерела зростання обмежені, оскільки приватний сектор усе ще займає вичікувальну позицію і не поспішає збільшувати інвестицій на тлі стагнації внутрішнього попиту", - зазначив експерт.

Приходько додав, що держава не може самостійно активно інвестувати або застосовувати методи фіскального стимулювання приватного сектора через величезний дефіцит бюджету, а ефект від спеціальних програм банківського кредитування вкрай обмежений.

"Банки не можуть нарощувати кредитування через високі ризики неповернень за кредитами і слабкий попит від кредитоспроможного бізнесу", - пояснив він.

Як повідомив CFO Укрексімбанку Сергій Єрмаков, макропрогноз НБУ в липні суттєво не зміниться, водночас у разі повільного відновлення економіки можлива корекція в бік незначного посилення темпів падіння ВВП.

На думку директора департаменту стратегії Кредобанку Романа Лепака, останній макропрогноз НБУ, оприлюднений наприкінці квітня, нині занадто оптимістичний з урахуванням вже відомих даних про значний спад у промисловості, будівництві, транспорті та сфері послуг.

"Ми очікуємо перегляду макропрогнозу Національним банком у липні з наближенням його до прогнозів, закладених у новому меморандумі з МВФ. Реалістичніша оцінка макроекономічних перспектив має передбачати падіння ВВП на 7,5-8,5% за підсумками 2020 року", - зазначив він.

Експерт додав, що прогноз зростання споживчих цін у 2020 році в оновленому макропрогнозі однозначно буде скоректовано - з 6% у квітневому до 4,5-5%.

Крім того, він вважає, що прогноз рівня облікової ставки центробанку також буде переглянуто у бік зниження - з 7% до 5,5% -6% на кінець 2020 року.

Приходько нагадав, що оновлення макропрогнозу НБУ відбудеться 30 липня в новому випуску "інфляційного звіту".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА