11:49 24.07.2020

Робгрупа з питань подолання загроз в енергетичній сфері апарату РНБО звертає увагу Кабміну на необхідність розвитку гідроенергетики та будівництва низки ГЕС і ГАЕС

2 хв читати
Робгрупа з питань подолання загроз в енергетичній сфері апарату РНБО звертає увагу Кабміну на необхідність розвитку гідроенергетики та будівництва низки ГЕС і ГАЕС

Робоча група з питань подолання загроз в енергетичній сфері Ради національної безпеки і оборони України звернеться до уряду з пропозиціями розробити й затвердити план реалізації стратегії добудови Дністровської і Ташлицької ГАЕС, а також будівництва Канівської ГАЕС і Каховської ГЕС-2, повідомив апарат РНБО в п'ятницю.

Уряду також запропоновано, зокрема, реалізувати Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року і спільно зі Світовим банком розглянути питання розробки та реалізації проекту "Підвищення ефективності роботи ПрАТ "Укргідроенерго" в умовах приєднання української енергосистеми до ENTSO-E", зазначено в повідомленні апарату РНБО за результатами засідання робочої групи з питань подолання загроз в енергетичній сфері за участю зацікавлених міністерств і відомств.

Окрім того, обласним держадміністраціям запропоновано включити до програм розвитку регіонів питання комплексного використання гідроенергетичного потенціалу.

За словами генерального директора ПрАТ "Укргідроенерго" Ігоря Сироти, який брав участь у засіданні робочої групи, розширення мережі ГАЕС в Україні, зокрема, сприятиме виконанню вимог із контролю частоти і потужності для інтеграції енергосистеми України в ENTSO-E. Він також зазначив, що потужності ГАЕС дадуть змогу зменшувати "провали" навантаження в нічні години, розвантажать АЕС і ТЕС, створять мобільний аварійний резерв генеруючої потужності й резерв регулювання для підключення ВДЕ-об'єктів.

Як повідомлялося, програма розвитку гідроенергетики в Україні до 2026 року передбачає добудову Дністровської ГАЕС (1,25 ГВт) і Ташлицької ГАЕС (0,3 ГВт), будівництво Канівської ГАЕС (1 ГВт), Каховської ГЕС (0,25 ГВт) і Верхньодністровського каскаду ГЕС (0,39 ГВт). Модернізація дасть змогу збільшити встановлену потужність ГЕС на 0,425 ГВт.

У липні ПрАТ "Укргідроенерго" заявило, що наполягає на необхідності ухвалення змін до держбюджету України на 2020 рік, які передбачають надання йому державних гарантій під реалізацію проектів будівництва Канівської ГАЕС і третьої черги Дністровської ГАЕС.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ЄБА побоюється можливості ухвалення змін до механізму продажу необробленої деревини без обговорення з бізнесом

Держекоінспекція звернулася до суду для припинення діяльності коксового заводу "Новомет" у Харкові

Кабмін провадить консультації з МВФ щодо можливості скорочення дефіциту держбюджету на 2021 рік - Шмигаль

"Енергоатом" підтвердив плани щодо запуску першої черги ЦСВЯП у грудні 2020 року - Міненерго

Заступник голови НБУ очікує зниження ставок за депозитами до кінця року на 100 б.п.

Кабмін веде консультації з НБУ та МВФ про можливість зниження прогнозу інфляції на 2021 рік - джерело

Віце-прем'єр Федоров вважає фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки в бюджеті-2021 катастрофічно недостатнім

НБУ очікує зростання середньої зарплати на 15% у 2021 році за підвищення мінімальної на 30%

НБУ ухвалив рішення про ліквідацію банку "Аркада"

Прем'єр України має намір за рік вийти на створення фондового ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА