Інтерфакс-Україна
19:27 24.07.2020

Банки пройшли пік негативних очікувань щодо кредитування і готові нарощувати кредитні портфелі найближчого року

2 хв читати
Банки пройшли пік негативних очікувань щодо кредитування і готові нарощувати кредитні портфелі найближчого року

Пік негативних очікувань українських банків було пройдено в першому кварталі 2020 року, свідчать результати проведеного Національним банком України (НБУ) опитування про умови банківського кредитування, які оприлюднено на сайті центробанку в п'ятницю.

"Майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні. Великі банки оптимістичніше оцінюють перспективи зростання обсягу корпоративного портфеля, але водночас їхні очікування відновлення споживчого кредитування стримані", - йдеться в огляді.

Крім того, близько половини опитаних банків очікують збільшення коштів підприємств і домогосподарств, при цьому великі банки прогнозують переважання зростання депозитів корпорацій.

За даними НБУ, банки і надалі очікують погіршення якості кредитного портфеля, незважаючи на посилення стандартів кредитування, яке триває другий квартал поспіль.

"У випадку з корпораціями таке посилення банки пояснюють негативними курсовими та економічними очікуваннями, а для домогосподарств - очікуваннями погіршення платоспроможності позичальників і зниженням загальної економічної активності", - пояснив НБУ.

Зазначено, що згідно з прогнозами банків стандарти кредитування можуть бути пом'якшені протягом наступних трьох місяців.

Центробанк зазначив, що рівень схвалення кредитних заявок продовжує знижуватись другий квартал поспіль, зокрема найбільше знизився рівень схвалення для позик в іноземній валюті та довгострокових позик, меншою мірою - для кредитів у нацвалюті та короткострокових.

НБУ додав, що в другому кварталі також тривало зниження рівня схвалення заявок на кредити домогосподарствам, водночас більше ніж третина респондентів знизила ставки за такими кредитами.

Згідно з результатами опитування регулятора, в другому кварталі 2020 року відчутно знизився попит на кредити з боку підприємств.

За даними НБУ, попит на кредитування зріс лише з боку малих і середніх підприємств (МСП), зокрема через потребу в реструктуризації позик, тоді як попит великих підприємств - навпаки зменшився на тлі зниження потреби в запасах, обіговому капіталі та капітальних інвестиціях.

Зазначено, що в подальшому банки не очікують зміни попиту на корпоративне кредитування, водночас прогнозують зростання попиту з боку МСП.

Центробанк також зауважив, що в другому кварталі тривало зниження кредитного попиту домогосподарств, зокрема на споживчі позики, при цьому банки очікують відновлення попиту на кредити домогосподарствам у третьому кварталі.

Зазначено, що 73% опитаних респондентів оцінили боргове навантаження позичальників як помірне, водночас, за оцінками великих банків, цей показник зріс порівняно з минулим кварталом, зокрема відчутно зросло боргове навантаження великих підприємств.

Згідно з результатами опитування, банки знизили оцінки більшості ризиків, при цьому кредитний та операційний ризики залишаються досить високими на горизонті трьох місяців.

Опитування тривало з 18 червня до 9 липня 2020 року серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 91%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Повернення до довоєнних умов агроторгівлі не буде, напрацюємо компромісний варіант співпраці – міністр

Понад 1560 заявок зареєстровано на участь у третій групі програми REDpreneurUA

ІП "Формація.Львів" вже має 7 резидентів-виробників, після 2028 р. планується понад 50

Споживання е/е відчутно знизилося через потепління та сонячну погоду

Ціни на курячі яйця вперше з початку лютого подешевшали до 57,68 грн за десяток

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА