19:27 24.07.2020

Банки пройшли пік негативних очікувань щодо кредитування і готові нарощувати кредитні портфелі найближчого року

2 хв читати
Банки пройшли пік негативних очікувань щодо кредитування і готові нарощувати кредитні портфелі найближчого року

Пік негативних очікувань українських банків було пройдено в першому кварталі 2020 року, свідчать результати проведеного Національним банком України (НБУ) опитування про умови банківського кредитування, які оприлюднено на сайті центробанку в п'ятницю.

"Майже 60% респондентів очікує збільшення обсягу кредитного портфеля в наступні 12 місяців, що вдвічі більше, ніж у попередньому опитуванні. Великі банки оптимістичніше оцінюють перспективи зростання обсягу корпоративного портфеля, але водночас їхні очікування відновлення споживчого кредитування стримані", - йдеться в огляді.

Крім того, близько половини опитаних банків очікують збільшення коштів підприємств і домогосподарств, при цьому великі банки прогнозують переважання зростання депозитів корпорацій.

За даними НБУ, банки і надалі очікують погіршення якості кредитного портфеля, незважаючи на посилення стандартів кредитування, яке триває другий квартал поспіль.

"У випадку з корпораціями таке посилення банки пояснюють негативними курсовими та економічними очікуваннями, а для домогосподарств - очікуваннями погіршення платоспроможності позичальників і зниженням загальної економічної активності", - пояснив НБУ.

Зазначено, що згідно з прогнозами банків стандарти кредитування можуть бути пом'якшені протягом наступних трьох місяців.

Центробанк зазначив, що рівень схвалення кредитних заявок продовжує знижуватись другий квартал поспіль, зокрема найбільше знизився рівень схвалення для позик в іноземній валюті та довгострокових позик, меншою мірою - для кредитів у нацвалюті та короткострокових.

НБУ додав, що в другому кварталі також тривало зниження рівня схвалення заявок на кредити домогосподарствам, водночас більше ніж третина респондентів знизила ставки за такими кредитами.

Згідно з результатами опитування регулятора, в другому кварталі 2020 року відчутно знизився попит на кредити з боку підприємств.

За даними НБУ, попит на кредитування зріс лише з боку малих і середніх підприємств (МСП), зокрема через потребу в реструктуризації позик, тоді як попит великих підприємств - навпаки зменшився на тлі зниження потреби в запасах, обіговому капіталі та капітальних інвестиціях.

Зазначено, що в подальшому банки не очікують зміни попиту на корпоративне кредитування, водночас прогнозують зростання попиту з боку МСП.

Центробанк також зауважив, що в другому кварталі тривало зниження кредитного попиту домогосподарств, зокрема на споживчі позики, при цьому банки очікують відновлення попиту на кредити домогосподарствам у третьому кварталі.

Зазначено, що 73% опитаних респондентів оцінили боргове навантаження позичальників як помірне, водночас, за оцінками великих банків, цей показник зріс порівняно з минулим кварталом, зокрема відчутно зросло боргове навантаження великих підприємств.

Згідно з результатами опитування, банки знизили оцінки більшості ризиків, при цьому кредитний та операційний ризики залишаються досить високими на горизонті трьох місяців.

Опитування тривало з 18 червня до 9 липня 2020 року серед кредитних менеджерів 24 банків, частка яких у загальному обсязі активів банківської системи становить 91%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінпром має погоджувати купівлю акцій державних і приватних підприємств ОПК

Печерський райсуд переніс на 14 серпня розгляд позову офшорів Суркісів до ПриватБанку щодо обслуговування їхніх депозитів

Мінекономіки оцінило падіння ВВП України в I півріччі 2020 р. у 6,5%, зокрема в II кв. - 11%

ПриватБанк викликали на засідання суду в четвер за позовом офшорів Суркісів щодо порядку виконання рішення суду про виплату понад $250 млн

Гендиректор "Укртрансгазу" Олексієнко пішов із компанії

ОП очікує зростання портфеля кредитів за програмою доступної іпотеки до 3 млрд грн до кінця 2020 р.

"Укравтодор" до 2025 р. планує побудувати 2,9 тис. км цементобетонних доріг

Україна готова нарощувати експорт електроенергії в Молдову

ОГХК не продає титановмісні руди "Кримському Титану"

ГПК "Нафтогаз" у серпні продає газ побутовим споживачам за 3,24 грн / куб. м, запропонує "річний" тариф - 4,73 грн / куб. м

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА