Інтерфакс-Україна
12:56 30.07.2020

Абромавичус бачить вирішення проблеми корпуправління "Укрнафти" у викупі її одним з акціонерів або спільний продаж третьому

2 хв читати
Абромавичус бачить вирішення проблеми корпуправління "Укрнафти" у викупі її одним з акціонерів або спільний продаж третьому

Найкращим вирішенням давньої проблеми корпоративного управління "Укрнафти", в якій НАК "Нафтогаз України" належить 50% + 1 акція, а так званій групі "Приват" майже 42%, є викуп її одним з акціонерів або спільний продаж третій особі, вважає екс-міністр економіки, екс-інвестбанкір і гендиректор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус.

"Я не дуже розумію, як із приватним акціонером взагалі можна співіснувати. Тому або разом продавати цей актив, або викуповувати у приватного акціонера, або приватний акціонер має викупити у держави - це єдині шляхи вирішення цієї глобальної і дуже вже історичної проблеми", - сказав він під час круглого столу Київської школи економіки в середу.

Коментуючи звинувачення в продажі "Укрнафтою" нафти за нібито заниженою ціною на біржовому аукціоні, екс-міністр економіки, який свого часу очолював аукціонний комітет, визнав, що причиною тому є недолік формули ціноутворення.

"Ця формула працює у такий спосіб, що якщо є швидке зростання цін на нафту, то приватні акціонери, які також є власниками нафтопереробного заводу, мають дуже серйозний інтерес купити дуже швидко багато нафти, оскільки є можливість купити за низькою ціною", - пояснив Абромавичус . Він нагадав, що йому вдалося прибрати 15-відсотковий дисконт у цій формулі.

Водночас він закликав наглядову раду "Нафтогазу", яку він вважає дуже професійною, більше уваги приділити проблемам в "Укрнафті".

Голова правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв, у свою чергу, назвав можливим вирішенням проблеми корпоративного управління "Укрнафти" її поділ на приватну і державну частку.

"Успіхом для компанія "Укрнафта" з точки зору корпоративного управління в цій конкретній ситуації, враховуючи всю складність відносин, - це поділ активів: поділ на приватну частину і приватних акціонерів і (державну частину) і державних акціонерів. Тому що я вважаю, що в Україна комбінація приватного капіталу і державного капіталу, як правило, не працює", - сказав голова НАК,

За його словами, це має бути або приватна компанія, і тоді ніхто не має ставити питання, чому приватні акціонери заробляють на ній гроші, або це має бути державна компанія, і тоді гроші заробляє держава. "Це було б ідеально. Поки що цього не відбулося", - констатував Коболєв.

Говорячи про складнощі продажу нафти "Укрнафти" на аукціонах, голова "Нафтогазу" пояснив проблему монопольним становищем приватних аукціонерів на ринку нафтопереробки України та фактичною неможливістю експорту.

"Укрнафта" фактично залишена один на один з єдиним монопольним переробником нафти... Все говорить менеджменту "Укрнафти" – зробіть диво! Дива не буде... Дайте можливість продавати нафту з будь-якого напрямку: експортувати, переробляти в Україні - відкрийте менеджменту руки", - закликав Коболєв до змін постанови Кабміну про правила продажу нафти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА