11:44 31.07.2020

НБУ оцінює спад ВВП у II кв. на рівні 11%

2 хв читати
НБУ оцінює спад ВВП у II кв. на рівні 11%

Національний банк України (НБУ) оцінює спад валового внутрішнього продукту (ВВП) України в другому кварталі 2020 року на рівні 11% до аналогічного періоду 2019 року (р/р), зазначено в інфляційному звіті центробанку, оприлюдненому на його сайті в четвер увечері.

Згідно з документом, основним чинником спаду стали повномасштабні карантинні обмеження на окремі види діяльності, а додатковий негативний вклад сформувало скорочення виробництва в сільському господарстві через пізній початок жнив.

У звіті зазначається, що стимулювальні заходи центробанку й уряду підтримали бізнес-активність і приватне споживання.

Центробанк додав, що з послабленням карантину вже з травня розпочалося поступове відновлення і внутрішньої, і світової економічної активності, а останнє, у свою чергу, підтримало зростання цін на світових товарних ринках. Крім того, до повноцінної роботи повернулася більшість вітчизняних підприємств найбільш постраждалого під час "коронакризи" сектора послуг.

За оцінками Нацбанку, спад ВВП України в третьому кварталі уповільниться до 7,4% р/р, а в четвертому кварталі - до 3,8% р/р.

Очікується, що номінальний ВВП України в другому кварталі становитиме 864 млрд грн, у третьому - 1,073 трлн грн і в четвертому 1,126 трлн грн, а за підсумками року - 3,91 трлн грн.

Згідно з інфляційним звітом, наприкінці другого кварталу було накопичено значний бюджетний ресурс для підтримки економіки та фінансування виплат за борговими зобов'язаннями.

Як повідомлялося, 23 липня НБУ оголосив про погіршення прогнозу падіння ВВП на 2020 рік з 5% до 6% і знизив прогноз зростання ВВП на 2021 рік з 4,3% до 4%, а також залишив на рівні 4% прогноз на 2022 рік.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА