14:57 06.08.2020

ОП очікує зростання портфеля кредитів за програмою доступної іпотеки до 3 млрд грн до кінця 2020 р.

2 хв читати
ОП очікує зростання портфеля кредитів за програмою доступної іпотеки до 3 млрд грн до кінця 2020 р.

Загальний кредитний портфель за програмою доступної іпотеки в державних і комерційних банках менше ніж за місяць сягнув 75 млн грн, до кінця року очікується на рівні 3 млрд грн, повідомила заступник глави Офісу президента Юлія Ковалів.

"Ми очікуємо, що до кінця року такий портфель становитиме близько 3 млрд грн", - сказала вона на прес-брифінгу в Києві в четвер.

За словами Ковалів, на сьогодні за зазначеною програмою видано понад 200 кредитів на житло, ще 400 заявок очікують розгляду.

Вона наголосила, що в проекті беруть участь і державні, і комерційні банки, уточнивши, що лідером серед перших є Укргазбанк, серед других - Кредобанк і Правекс Банк.

Ковалів зазначила, що кожен банк-учасник проекту надає свій окремий продукт, при цьому в більшості перший внесок для отримання іпотеки становить 20%, середня відсоткова ставка - від 8,8% до 10%, а тривалість - від 10 до 30 років.

За її словами, наразі, зокрема з метою зниження вартості іпотеки, Міністерство юстиції розглядає низку пропозицій від представників банківського сектора щодо посилення захисту прав кредиторів.

Заступник глави ОП додала, що уряд, у свою чергу, працює над другою частиною пропозицій у цьому напрямі.

"Ми бачимо, що попит на них (іпотечні кредити - ІФ) є, принаймні, ми таку інформацію отримуємо від банків (...). Також підвищення рівня мінімальної заробітної плати та середньої зарплати з економіки буде додатковим стимулом для майбутніх позичальників", - резюмувала Ковалів.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА