Інтерфакс-Україна
19:48 06.08.2020

РНБО вживає вичерпних заходів щодо забезпечення національних інтересів у сфері авіабудування - Данілов

3 хв читати
РНБО вживає вичерпних заходів щодо забезпечення національних інтересів у сфері авіабудування - Данілов

Рада національної безпеки і оборони України (РНБО) за дорученням президента України Володимира Зеленського вживає всіх заходів для захисту національних інтересів у сфері розвитку стратегічних підприємств, заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

"Апарат РНБО України за дорученням президента України Володимира Зеленського вживає вичерпних заходів щодо збереження пріоритетності національних інтересів держави в питанні розвитку стратегічних підприємств і унеможливлення передачі в незаконний спосіб іншій державі українських оборонних технологій", - повідомив він, коментуючи ситуацію навколо діяльності компанії "Мотор Січ", повідомляє прес-служба РНБО.

Зазначено, що стратегічним пріоритетом державної політики щодо ПАТ "Мотор Січ" є розвиток підприємства як базового для виконання державного оборонного замовлення, у тому числі у виробництві українських крилатих ракет.

Данілов також нагадав, що з метою забезпечення національних інтересів у сфері авіаційних двигунів було ухвалено відповідне рішення Ради національної безпеки і оборони України №58 "Про невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів держави у сфері авіаційних двигунів", яким визначені конкретні завдання Кабінету Міністрів України та іншим державним органам.

Раніше в четвер президент Володимир Зеленський звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з листом, в якому закликав невідкладно вжити спільно з апаратом Ради нацбезпеки і оборони і Службою безпеки України вичерпних заходів щодо захисту економічних інтересів держави. "Слід здійснити системну оцінку впливу на стан економічної безпеки держави приватизації або продажу корпоративних прав у статутному капіталі підприємств, що мають монопольне (домінуюче) становище на ринку товарів, науково-дослідних (науково-технічних) установ, а також підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави, зокрема публічного акціонерного товариства "Мотор Січ", - йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

Як повідомлялося, перед цим Beijing Xinwei Technology Group Co., Ltd. повідомила на Шанхайській фондовій біржі, що її "дочка" Beijing Skyrizon і DCH Group українського бізнесмена Олександра Ярославського та її афілійовані компанії 4 серпня спільно подали нову заяву в Антимонопольний комітет України (АМКУ) про купівлю акцій "Мотор Січі" (Запоріжжя). Китайська компанія уточнила, що того самого дня її дочірня компанія Beijing Skyrizon відкликала з Антимонопольного комітету заяву, яку вона раніше подавала спільно з держконцерном "Укроборонпром". Xinwei зазначила, що суб'єкт операції та акції цільових активів заморожені, тому успішна реорганізація все ще під знаком питання.

За даними джерела в уряді, нині близько 75% акцій "Мотор Січі" уже належить групі китайських власників, а в АМКУ вирішувалося питання про узгодження операції щодо купівлі у них цього пакета компаніями Skyrizon та Xinwei Technology з подальшою безоплатною передачею "Укроборонпрому" 25,00002% акцій. Водночас спірний пакет акцій "Мотор Січі" є заставою за фінансуванням, наданим, зокрема, China Development Bank.

Акції "Мотор Січі" перебувають під арештом із квітня 2018 року за клопотанням слідчого СБУ з метою збереження речових доказів у порушеному в липні 2017 року кримінальному провадженні щодо продажу контрольного пакета акцій.

"Досудовим розслідуванням встановлено, що з 2016 року по теперішній час невстановлені особи з числа нинішніх та колишніх посадових осіб та кінцевих бенефіціарних власників ПАТ "Мотор Січ", діючи за попередньою змовою між собою, з метою послаблення держави шляхом зруйнування вказаного підприємства... здійснили ряд правочинів купівлі-продажу контрольного пакета акцій товариства на користь іноземних компаній, які мають намір перемістити активи та виробничі потужності товариства за межі України, що призведе до його ліквідації та знищення", - йдеться у рішенні суду від 7 вересня 2017 року про арешт акцій, ухваленому за клопотанням СБУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА