10:46 07.08.2020

Міжнародні резерви України в липні зросли на 1% - НБУ

2 хв читати
Міжнародні резерви України в липні зросли на 1% - НБУ

Міжнародні резерви України в липні 2020 року збільшилися, за попередніми даними, на 1% - до $28,802 млрд, повідомляється на сайті Національного банку України (НБУ) в п'ятницю.

"Зростання резервів протягом минулого місяця зумовлене насамперед успішним розміщенням урядом єврооблігацій", - зазначив центробанк.

За даними НБУ, на динаміку резервів вплинули валютні надходження на користь уряду протягом липня в розмірі $1,75 млрд, зокрема $1,259 млрд - від розміщення євробондів і $608,2 млн - від продажу облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП), номінованих у валюті.

Зазначено, що на погашення держборгу в інвалюті уряд спрямував $1,5 млрд, зокрема $767 - за ОВДП, номінованими у валюті, решту коштів - за зобов'язаннями перед іноземними кредиторами.

Згідно з повідомленням, на динаміці резервів у липні також позначилися операції НБУ на міжбанківському валютному ринку - регулятор продав $498,7 млн і купив $130 млн.

"У липні попит на валюту на міжбанківському валютному ринку дещо перевищував пропозицію, тому НБУ відновив інтервенції з продажу валюти для згладжування надмірних коливань. (...) Водночас в окремі дні ситуація на валютному ринку була сприятливою, тому НБУ мав можливість поповнювати резерви за рахунок купівлі валюти", - йдеться в повідомленні.

Крім того, на динаміку показника в липні вплинула переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют) - минулого місяця їхня вартість збільшилася на $406,3 млн в еквіваленті, свідчать дані Нацбанку.

Регулятор зазначив, що станом на 1 серпня 2020 року обсяг міжнародних резервів покриває 4,9 місяця майбутнього імпорту. Уточнюється, що цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду і НБУ.

Згідно з даними на сайті Нацбанку, чисті міжнародні резерви НБУ, які розраховуються як перевищення золотовалютних резервів над зобов'язаннями центробанку в інвалюті, за підсумками липня зменшилися на $21,32 млн - до $17,474 млрд після збільшення в травні на 6,2%.

Загалом за сім місяців 2020 року чисті міжнародні резерви НБУ зросли на 10,7%, або на $1,689 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укроборонпром" презентував віце-прем'єру стратегію трансформації в 7 галузевих холдингів

Суд зобов'язав "Кузню на Рибальському" виплатити 3,3 млн грн Миколаївському суднобудівельному заводу

Зеленський заявив, що Україна розвиватиме атомну енергетику, незважаючи на протидію багатьох країн

Конеченков зазначив, що головною на сьогодні проблемою є питання з ухваленням парламентом низки законів, необхідних для розв'язання кризи неплатежів у відновлюваній енергетиці.

Фінкомпанії перемістили 7,5 тис. співробітників і вивели $1,6 трлн із Великої Британії на тлі Brexit

АМКУ встановив змову під час купівлі ТРЦ Respublika

ЄС у 2019/20 сезоні зайняв 67% обсягу експорту плодоовочевої продукції з України

Віддалений формат роботи планують залишити 40% компаній - опитування

"Київтеплоенерго" має намір об'єднати управління столичною енергетикою в єдину систему SCADA

Зеленський вважає, що Україна може експортувати до Китаю більше продукції, і буде що запропонувати КНР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА