15:25 10.08.2020

ЄБА розкритикувала пропозицію Кабміну штрафувати бізнес за недотримання відвідувачами маскового режиму

2 хв читати
ЄБА розкритикувала пропозицію Кабміну штрафувати бізнес за недотримання відвідувачами маскового режиму

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) розкритикувала урядові законопроекти №3890 і №3891, які пропонують встановити штраф для громадських закладів за порушення відвідувачами маскового режиму в розмірі 3,4-5,1 тис. грн за одного порушника.

"У чинному законодавстві вже передбачено штраф для посадових осіб такого закладу, тож встановлення додаткового стягнення за аналогічне порушення є нелогічним та створює фінансовий тягар для бізнесу", - зазначає ЄБА у релізі в понеділок.

До того ж, велика різниця в розмірах штрафу, який пропонується накладати на бізнес, і штрафу для фізичної особи, яка зняла маску (170-255 грн), створює простір для недобросовісної конкуренції, вважають в асоціації.

"Наприклад, з'явиться ризик навмисного направлення до конкурента особи, яка зніме маску в його приміщенні", - зазначила ЄБА в релізі.

На думку експертів асоціації, норми зазначених законопроектів можуть обтяжувати роботу бізнесу і, до того ж, містять низку термінологічних неточностей, які можуть бути двояко трактовані контролюючими органами.

Бізнес контролює наявність маски на вході до приміщення, однак забезпечити спостереження протягом усього перебування людини в магазині складно, це вимагає додаткового ресурсу, наголосила ЄБА.

"До того ж, ми вважаємо несправедливими такі санкції до компаній у той час як навіть публічні особи не завжди дотримуються маскового режиму", - прокоментувала керівник FMCG-напряму ЄБА Крістіна Лініченко.

ЄБА пропонує закріпити за бізнесом лише обов’язок попередити відвідувача, який намагається увійти до громадського місця чи громадського транспорту без маски, про необхідність її одягнути, а також не запроваджувати нові штрафи для бізнесу.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА