16:44 13.08.2020

"Енергоатом" не зможе конкурувати за ціною на ринках через обмеження Кабміну щодо її зниження - віце-президент НАЕК

2 хв читати
"Енергоатом" не зможе конкурувати за ціною на ринках через обмеження Кабміну щодо її зниження - віце-президент НАЕК

Затверджена постановою Кабінету Міністрів №694 від 5 серпня про перехідну модель спеціальних обов'язків (ПСО) формула ціноутворення для продажу на ринку електроенергії НАЕК "Енергоатом" і ПАТ "Укргідроенерго" призведе до неконкурентоспроможності атомної електроенергії, заявив віце-президент НАЕК з розвитку Герман Галущенко.

"Ми дуже чекали на ці ПСО, але вони вийшли трохи не в тій редакції, над якою ми працювали. З'явилася формула ціноутворення, яка фактично означає, що "Енергоатом" і "Укргідроенерго" мають продавати електроенергію на ринку не нижче подвійної собівартості. Є питання до цієї формули, її вивчатимемо, але через ці обмеження електроенергія АЕС буде неконкурентоспроможною на ринку двосторонніх договорів. Згодом її доведеться продавати на балансуючому ринку з дисконтом 45%", - сказав Галущенко на Energy Show Electricity Market, організованому Energy Club у четвер.

За попередніми розрахунками за формулою, які він навів, НАЕК не зможе продавати електроенергію нижче 1,38-1,4 грн/Квт-год. Галущенко наголосив, що це вище за нинішню ринкову ціну.

При цьому він назвав абсурдом встановлення ціноутворення для ресурсу компанії, з яким вона має виходити на ринок.

"Це дуже великі виклики й дуже небезпечно для компанії. І ми дуже голосно про це говоритимемо, оскільки бачимо дискримінацію держкомпанії", - наголосив віце-президент "Енергоатома".

Як повідомлялося, Кабмін оприлюднив постанову №694 від 5 серпня 2020 року про внесення змін до положення про покладання спеціальних обов'язків на учасників ринку електроенергії для забезпечення громадських інтересів у процесі функціонування ринку.

Згідно з текстом постанови, НАЕК "Енергоатом" і ПАТ "Укргідроенерго" мають забезпечувати середньозважену ціну продажу електроенергії на всіх комерційних сегментах на рівні не нижче за ціну покриття собівартості, вирахувану за спеціальною формулою.

У своїй заяві в четвер "Енергоатом" назвав встановлення норми про ціноутворення дискримінаційним стосовно генкомпанії та звернув увагу на те, що вона з'явилася вже в процесі доопрацювання проекту постанови, затвердженої на засіданні уряду 5 серпня.

Раніше в четвер народний депутат Сергій Нагорняк (фракція "Слуга народу") заявив про наміри оспорити в суді норми постанови, пояснивши своє рішення встановленням дискримінаційного обмеження ціни "Енергоатома".

"Енергоатом-Трейдинг" на аукціоні за короткостроковими двосторонніми договорами 7 серпня продав 45,6 тис. МВТ-год електроенергії базового навантаження, що становить менше ніж 10% запропонованого об'єму (484,8 тис. МВт-год).

Ціна продажу 960 МВт-год становила 1200 грн/МВт-год, ціна продажу 44,6 тис. МВт-год - 1195,84 грн/МВт-год. Стартова ціна в обох випадках становила 1500 грн/МВт-год.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У ВР зареєстровано законопроєкт про прив'язку акцизного податку на тютюнові вироби до євро

Голова польської LPP відкинув звинувачення про прихований бізнес із РФ

Генпрокурор: Зафіксовано понад 800 спроб кібератак РФ на державні установи й сервіси України

УЗ запускає поїзд Чернівці - Чоп - Ужгород для стикування з маршрутом Прага - Чоп чеського RegioJet

НБУ в понеділок знизив курс гривні на 19 коп. - до нового мінімуму

Польські порти завантажені на 60% від своєї потужності, на частку українського транзитного зерна припадає 10% - польські ЗМІ

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для 40 тис. абонентів у Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях

Тарифи на зберігання газу в ПСГ України залишаться незмінними до 1 квітня 2025 р. - "Нафтогаз"

Німеччина готує довгостроковий контракт на СПГ з ОАЕ

Рахункова палата: війна, пожежі та вирубка дерев завдали Україні збитків майже на 23 млрд грн

РЕКЛАМА
Milk
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА