Інтерфакс-Україна
08:54 02.09.2020

США все частіше використовують торговий "чорний список" із зовнішньополітичною метою - ЗМІ

3 хв читати
США все частіше використовують торговий "чорний список" із зовнішньополітичною метою - ЗМІ

Включення минулого тижня 24 китайських компаній у "чорний список" міністерства торгівлі США свідчить про посилення використання торговельних обмежень у зовнішньополітичних цілях, пише The Wall Street Journal з посиланням на чиновників і політичних оглядачів.

Низка державних китайських компаній, включно з підрозділами China Communications Construction Co., що є основним підрядником в реалізації проекту "Один пояс, один шлях", були внесені до "чорного списку" у зв'язку з їх передбачуваною участю в просуванні територіальних претензій Китаю в Південно-Китайському морі.

Для юридичних осіб, що потрапили в список, вводяться обмеження на придбання товарів, вироблених або розроблених у США. Раніше прийняття подібних заходів було переважно пов'язане з порушенням правил експортного контролю. Однак адміністрація Дональда Трампа стала все частіше посилатися на інтереси національної безпеки, як причини експортних обмежень, зазначають експерти.

Окрім компаній, включених в "чорний список" минулого тижня, з 2017 року в нього були внесені ще близько 100 китайських підприємств і їх дочірніх структур, свідчать дані юридичної фірми Gibson, Dunn & Crutcher LLP.

Більшість із них потрапили в список в останні два роки. Стрибок пов'язаний з прийняттям у 2018 році закону, який дав Мінторгу США право обмежувати експорт американських технологій, зазначає WSJ.

Причиною введення обмежувальних заходів в останні три роки найчастіше зазначалися передбачувані порушення прав людини, стурбованість з приводу технологічної конкуренції і порушення торговельного контролю США, зазначає Gibson, Dunn & Crutcher.

"Мінторг США - єдине відомство в федеральному уряді, яке має інструменти, пов'язані як з національною безпекою, так і з економічним зростанням", - заявив WSJ чиновник з адміністрації США.

Експортні обмеження стали одним із основних питань у відносинах між США і Китаєм в останні роки.

У п'ятницю влада КНР оголосила про введення нових обмежень на експорт технологій, включно зі штучним інтелектом, а також обчислювальні технології, технології обробки даних і моделювання мови. Нові правила ускладнюють укладання угоди з продажу американського бізнесу TikTok.

Експортні обмеження не такі суворі, як економічні або торговельні санкції міністерства фінансів США, які мають на увазі блокування активів і заборону на операції з компаніями, зареєстрованими в США. Однак експерти зазначають, що внесення в "чорний список" Мінторгу може мати вкрай негативні наслідки для компаній, що потрапили в нього.

За словами Алексіс Ерлі з юридичної фірми King & Spalding LLP, включення в цей список представляє репутаційний ризик для компаній при веденні міжнародних операцій. Крім цього, для них ускладнений доступ до американської фінансової системи. Деякі банки можуть відмовлятися від ведення з ними бізнесу через витрати, пов'язані з перевіркою операцій з продажу американських товарів, вважає партнер Gibson Dunn Джудіт Елісон Лі.

Мінторг враховує потенційні ненавмисні наслідки подібних обмежень, сказав WSJ високопоставлений чиновник з американської адміністрації. Відомство намагається надавати чіткі роз'яснення щодо своїх дій і очікувань дотримання обмежень з боку компаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА