20:38 02.09.2020

Міненерго просить уряд виділити з резерву 51 млн грн на погашення боргів із зарплати гірникам шахти "Надія"

2 хв читати
Міненерго просить уряд виділити з резерву 51 млн грн на погашення боргів із зарплати гірникам шахти "Надія"

Міністерство енергетики звернулося до прем'єр-міністра України з проханням сприяти виділенню коштів із резервного фонду для погашення заборгованості із заробітної плати перед працівниками ПрАТ "Шахта "Надія" у розмірі 51 млн грн, повідомило Міненерго в середу ввечері.

Згідно з повідомленням, кошти мають бути повернуті до держбюджету до 25 грудня 2020 року.

Міністерство зазначає, що у підприємства немає реальних фінансових ресурсів і активів для погашення заборгованості.

При цьому Міненерго пояснило, що шахта ще з 2001 року віднесена до категорії шахт, щодо яких ухвалено рішення про ліквідацію, тому не має права на державну підтримку щодо часткового покриття витрат за собівартістю вугілля.

"Зважаючи на юридичну форму підприємства - ПрАТ - необхідно провести низку заходів для початку фінансування за держпрограмою ліквідації вугледобувних підприємств. Орієнтовно фінансування шахти за цією програмою може розпочатися з 2021 року", - наголошується в повідомленні.

Водночас у Міненерго уточнили, що проведений ним аудит виявив численні порушення в діяльності колишнього керівництва, зокрема, приписки обсягів видобутого вугілля, що призвело до незаконних витрат майже на 50 млн грн. Крім того, через заниження цін на вугільну продукцію підприємство недоотримало понад 36 млн грн, а закупівлі за завищеними цінами принесли збитки в розмірі майже 20 млн грн.

Міністерство передало матеріали до Генеральної прокуратури та Служби безпеки України.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль доручив Міністерству енергетики надати механізм вирішення проблемних питань, пов'язаних із заборгованістю з зарплати на ПрАТ "Шахта "Надія".

Він зазначив, що ситуація на шахті, де люди через заборгованість із зарплати декілька днів не виходять із-під землі, а також перекривають дороги, дуже серйозна, але оскільки шахта не державна, то уряд не має можливості здійснити прямі дотації на це підприємство.

Раніше цього дня Міненерго поширило реліз, повідомивши, що за результатами детального фінансового аудиту шахти, який виявив численні порушення в роботі попереднього керівництва, зокрема продаж вугілля за заниженими цінами, міністерство звернеться до правоохоронних органів для притягнення винних до відповідальності.

Міненерго також повідомило, що після його звернення до ДП "Калуська ТЕЦ-Нова" з проханням перерахувати шахті "Надія" за вугілля майже 3,7 млн грн, ці гроші було перераховано 31 серпня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна в рамках Grain from Ukraine відправила з портів Одеси 25 суден зі 160 тис. тонн агропродукції

Аграрії та депутати розроблять законопроєкт щодо зниження акцизів на пальне для аграрного сектору

БЕБ припинило роботу восьми нелегальних АЗС у Київській області

НБУ із серпня вилучатиме з обігу банкноти 500 грн зразка 2003-2007 рр.

"Епіцентр" збільшить потужності заводу керамічної плитки до 12,5 млн кв. м на рік

Україна і комітет кредиторів погодилися про списання 37% боргу за євробондами і заміну ще 23% спецоблігаціями

Україна досягла домовленостей із Комітетом власників євробондів про реструктуризацію - Шмигаль

"ArcelorMittal Кривий Ріг" заявляє про масові перевірки ТЦК на шляхах до підприємства, що стало причиною збою у виробництві

Проєкти відновлення житла під загрозою зупинки - профільне об'єднання

Гривня знову опустилася до нового мінімуму - 41,5 грн/$1

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА