18:29 08.09.2020

Після карантину на ринку може отримати популярність новий формат коофісів - думка

3 хв читати
Після карантину на ринку може отримати популярність новий формат коофісів - думка

 Після карантину на ринку офісної нерухомості може набути популярності новий формат коофісів, що поєднує елементи традиційного бізнес-центру і коворкінгу, вважають у консалтинговій компанії NAI Ukraine.

"Такий проект має сильні конкурентні переваги, тому що пропонує максимум від традиційної і нетрадиційної моделі, може розраховувати на найширшу аудиторію - від дрібних підприємців, кому потрібен стіл, до середньо стійкого бізнесу, кому потрібно готове рішення з гнучким терміном і площею, і до великих бізнесів, кому потрібен Shell & Core і свій ремонт із довгостроковою орендою", - зазначають у компанії.

Формат коофісу передбачає розміщення і комерційної інфраструктури, ресторанів, банків, аптек, паркінгу, при цьому з обслуговуванням загальних зон, і коворкінгу, офісів із hot desk і fix desk, переговорними, івент-просторами і традиційними офісами з можливістю довгострокової оренди та ремонту під орендаря.

"У сучасному світі, де одним із найважливіших факторів успішного підприємства, є, зокрема, його мобільність і гнучкість підходу у виробництві, коофіси є тим інструментом, який дає змогу досягати успіхів без прив'язки до конкретної локації. Світ став мобільнішим, і ми разом з ним. Саме тому ми впевнені, що коофіси, це нове бачення в офісній нерухомості, яке користуватиметься великим попитом у найближчому майбутньому", - вважає головний архітектор Urban Experts Сергій Франчук.

Експерти компанії відзначають гнучкість коофісу за рахунок поєднання інфраструктурних елементів традиційних офісів і коворкінгу, що може стати перевагою для бізнес-центрів і залучити орендарів.

За даними NAI, вакантність офісних центрів зросла на 3% у першому півріччі 2020 року і становить 12%. Також значно знизилася активність підписаних нових орендних договорів, при цьому нова пропозиція продовжує зростати - на 2020-2023 рік заявлено відкриття 400 тис. кв. м офісів, що становить майже 1/5 наявного ринку.

"Незважаючи на карантин, у першому півріччі на ринок вийшло 69 тис. кв. м нових об'єктів - серед них БЦ Hillfort Business Mansion (14 тис. кв. м), БЦ Avenue 53 (18,5 тис. кв. м), БЦ "Гранд" (8 тис. кв. м), БЦ "Нивки Сіті" (8 тис. кв. м)", - зазначили у компанії.

На думку експертів, зростаюча нова пропозиція і зростання вакантності тиснутимуть на орендні ставки, які в першому півріччі 2020 року вже знизилися в середньому на 20% за рахунок наданих орендарям знижок. За даними компанії, прайм-ставка на якісні приміщення становить приблизно $25/кв. м.

"Пропозиція на ринку наразі перевищує попит. Тому саме час змінити клас орендованого приміщення і переїхати зі старого офісного приміщення в сучасний бізнес-центр, при цьому залишається можливість зберегти бюджет компанії і в деяких випадках заощадити - бізнес-центри пропонують антикризові цінові умови", - резюмують у NAI.

NAI Ukraine створена у 2016 році, є українським представництвом мережі консалтингових компаній у сфері комерційної нерухомості NAI Global.

NAI Global володіє понад 400 офісами у 55 країнах світу з 7 тис. співробітників. Щорічний обсяг угод компанії становить понад $45 млрд. В управлінні компанії перебуває понад 38 млн кв. м. Є дочірнім підприємством компанії C-III Capital Partners, яка управляє майже $150 млрд.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна входить у жовтень із рекордними 28 млрд куб. м газу запасів у ПСГ

Україна займає провідні позиції за показниками банківської системи порівняно з країнами СНД - S&P

"МАУ" припиняє діяльність своїх підрозділів у Туркменістані, Узбекистані та Білорусі

Кабмін України затвердив три проекти угод з Єврокомісією загальною сумою EUR60 млн

Експериментальний проект із тестування посадових осіб української митниці відбудеться в три етапи - Мінфін

Уряд України затвердив роботу митниці у форматі єдиної юрособи і ліквідував юрособи територіальних органів податкової та митниці

Контракт між "Енергоатомом" та Westinghouse є стратегічним для України - глава держави

Westinghouse та "Енергоатом" підписали контракт на постачання ядерного палива для реакторів ВВЕР-440 Рівненської АЕС

Нацбанк із 1 жовтня виводить з обігу 25 коп. і банкноти зразка до 2003 року

Буславець на Нацраді реформ розкритикувала затверджені НКРЕКП параметри стимулюючого тарифоутворення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА