МВФ нагадує про важливість нової антикорупційної інфраструктури в Україні, не може назвати дату місії для траншу stand-by
Створення ефективної системи протидії корупції було найважливішим елементом взаємодії Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною останніми роками, заявив представник МВФ Джеррі Райс (Gerry Rice) на брифінгу в четвер, відмовившись безпосередньо коментувати рішення Конституційного Суду стосовно Національного антикорупційного бюро (НАБУ).
"Підтримка незалежності, цілісності НАБУ, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Вищого антикорупційного суду (ВАКС) - ключ до структурних реформ і переходу до більш сильного та справедливого зростання, попередня умова поточної програми підтримки МВФ", - сказав представник фонду.
За його словами, дискусії щодо поточної програми stand-by тривають.
"Я не можу надати дати місії щодо першого (її) перегляду", - сказав Райс.
Як повідомлялося, МВФ 9 червня цього року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR3,6 млрд (майже $5 млрд) із негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
"Нова програма спрямована на те, щоб допомогти Україні впоратися з проблемами пандемії COVID-19 шляхом забезпечення платіжного балансу і бюджетної підтримки, зберігаючи при цьому досягнення і просуваючи невеликий набір ключових структурних реформ, щоб гарантувати повернення України до зростання після завершення кризи", - йшлося в релізі МВФ.
Після виділення першого траншу було намічено чотири перегляди програми - за підсумками червня, вересня і грудня цього року, а також червня 2021 року із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня та 1 грудня цього року і 15 травня і 15 жовтня - наступного. Розміри другого і третього траншу - по $700 млн, третього - $560 млн і завершального четвертого - $980 млн. Передбачалося, що віртуальна місія щодо першого перегляду програми працюватиме 13-23 липня, проте цей план був порушений.
До програми МВФ також прив'язане інше міжнародне фінансування України.