08:05 14.09.2020

S & P змінило на "негативний" зі "стабільного" прогноз за суверенними рейтингами Білорусі

2 хв читати
S & P змінило на "негативний" зі "стабільного" прогноз за суверенними рейтингами Білорусі

Міжнародне рейтингове агентство S & P Global Ratings змінило на "негативний" зі "стабільного" прогноз за суверенними рейтингами Білорусі в зв'язку з підвищенням ризиків для економіки, фінансової стабільності і платіжного балансу країни.

Довгостроковий і короткостроковий рейтинги Білорусі підтверджені на рівні "B / B".

"Прогноз "негативний" відображає зростаючі ризики для банківської системи Білорусі (основна частина якої перебуває під контролем держави), про що свідчить конвертація резидентами заощаджень в іноземну валюту і часткове вилучення депозитів, темпи якого підвищилися протягом серпня після спірних президентських виборів", - йдеться в прес-релізі агентства.

"Вибори президента Білорусі відбулися 9 серпня 2020 року. Згідно з офіційними джерелами, чинний президент Олександр Лукашенко переміг на виборах з великою перевагою, набравши понад 80% голосів, у той час як основний кандидат від опозиції, Світлана Тихановська, набрала 10%. Однак під час виборів були зафіксовані порушення процедур, і країни ЄС не визнали підсумки виборів", - наголошується в повідомленні S & P.

"Згодом в усій країні відбулися масові протестні акції: в Мінську налічувалося кілька сотень тисяч протестувальників, що суттєво для країни з кількістю населення 9,5 млн осіб", - йдеться в прес-релізі.

"Учасники протестів періодично стикалися з жорсткою реакцією силових структур, що піддалося осуду з боку світової спільноти. Країни ЄС анонсували введення санкцій стосовно низки осіб, яких вони вважають відповідальними за порушення в ході виборів і подальше застосування насильства щодо протестувальників", - наголошують у S & P.

Експерти агентства вважають, що період політичної невизначеності в країні після спірних президентських виборів може затягнутися. Це, ймовірно, негативно вплине на економічне зростання Білорусі та її доступ до міжнародних ринків капіталу в найближчі 12-18 місяців, що чинитиме тиск на суверенні рейтинги.

"Ми можемо знизити рейтинги Білорусі, якщо в уряду країни не буде доступу до міжнародних ринків капіталу, в той час як додаткових коштів у формі двосторонніх кредитів (зокрема, наданих Росією і Китаєм) буде недостатньо для обслуговування боргових зобов'язань з наступаючими термінами погашення. Крім того, ми можемо знизити рейтинги, якщо відтік депозитів резидентів і конвертація коштів в іноземну валюту залишаться суттєвими, що виснажить валютні резерви Центрального банку на тлі ризиків, пов'язаних із фінансовою стабільністю і умовними зобов'язаннями", - зазначають експерти S & P.

З початку серпня сукупні резерви Білорусі зменшилися на $ 1,4 млрд, до рівня, за якого вони еквівалентні 2,6 місяцям імпорту, йдеться в прес-релізі.

"Ми можемо переглянути прогноз рейтингів Білорусі на "стабільний" у разі зниження політичної невизначеності, яке сприяло б зміцненню економічних і бюджетних показників країни, а також підвищенню стабільності фінансового сектора", - наголошується в повідомленні S & P.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА