12:40 15.09.2020

Гривня девальвує до 29-30 грн/$ до кінця 2020 року - прогноз ICU

2 хв читати
Гривня девальвує до 29-30 грн/$ до кінця 2020 року - прогноз ICU

 Гривня девальвує до 29-30 грн/$ на кінець 2020 року, а до кінця 2021-го становитиме 29,5-30,5 грн/$, прогнозує керівник підрозділу ICU з фінансового аналізу корпорацій Олександр Мартиненко.

"Ми очікуємо на кінець року прогноз у межах діапазону 29-30 грн/$. Наступного року поступове м'яке послаблення гривні триватиме", - сказав він під час онлайн-презентації оновлених економічних прогнозів групи у вівторок.

"Ми спостерігали жваву риторику щодо курсу, про те, як він, на думку деяких аналітиків, оглядачів і навіть членів уряду, має допомагати виконувати бюджет, підтримувати експортерів. Відповідно сформувалися серйозні негативні очікування щодо подальшого послаблення гривні. І наразі вони, на наш погляд, продовжують "висіти" певним вантажем на обмінному курсі", - пояснив Мартиненко.

Це, а також очікуване зростання дефіциту балансу поточного рахунку створюватиме тиск на обмінний курс, підсумував експерт.

На послаблення курсу у 2021 році зіграє погіршення торговельних позицій України, однак підтримуватимуть курс і платіжний баланс кошти від міжнародних кредиторів і приплив інвестицій, вважає Мартиненко.

Що стосується поточного рахунку, то ICU поліпшила його прогноз у 2020 році до $6,2 млрд, або 4,2% ВВП.

Як пояснив Мартиненко, скорочення попиту на імпорт, обмеження подорожей і зниження виплат інвестиційного доходу виявилися сильнішими за очікувані, проте грошові перекази були досить стійкими.

У 2021-му поточний рахунок повернеться до дефіциту - $3,7 млрд, або 2,4% ВВП, прогнозують в ICU.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА