Інтерфакс-Україна
14:33 15.09.2020

Голова НБУ попередив КС про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним

2 хв читати
Голова НБУ попередив КС про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним

Голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко попередив Конституційний Суд України (КС) про наслідки визнання закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" неконституційним, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

"Я абсолютно впевнений, що визнання цього закону неконституційним зруйнує систему гарантування вкладів фізосіб, підірве довіру до банківської системи, зробить її максимально вразливою і зашкодить інтересам мільйонів вкладників", - сказав він під час засідання КС у вівторок.

Шевченко зазначив, що ухвалення норм закону про ФГВФО забезпечило виконання Україною своїх зобов'язань у рамках договору з ЄС і меморандуму з МВФ.

"Визнання закону неконституційним означатиме відмову України від раніше взятих на себе зобов'язань перед міжнародними партнерами", - зазначив він.

Як повідомлялося, КС уранці у вівторок, 15 вересня, продовжив розгляд справи щодо конституційності закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження.

Колегія суддів складається з 15 осіб.

Раніше повідомлялося, що КС у червні 2020 року відновив розгляд справи за поданням Верховного Суду України від 2015 року про відповідність Конституції закону №4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Згідно з матеріалами суду, розглядається конституційність статті закону, згідно з якою вимоги фізичних вкладників-осіб, що перевищують розмір суми, яку покриває Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (200 тис. грн), були зміщені з третьої на четверту чергу, а вимоги ФГВФО - з п'ятої на третю. У документі наголошується, що виплати гарантованого відшкодування не доходять до осіб, що перебувають у четвертій черзі і далі.

У поданні також зазначено, що коли гарантування вкладів фізичних осіб регулювалося законами від 2001 року, ФГВФО не мав повноважень щодо нормативного регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку, здійснення регулювання діяльності банків, а також введення тимчасової адміністрації та ліквідації банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Чистий прибуток банків України за І кв.-2025 зріс лише на 0,2% – до 39,9 млрд грн

Корейський виробник асфальтобетону SG співпрацюватиме з Агентством відновлення України

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання 101,7 тис. абонентів у трьох областях

OKKO GROUP перетворюється в диверсифіковану енергетично-аграрну компанію – СЕО

Bukovel доєднався до міжнародної програми Climate Friendly Travel

Єврокомісія погіршила прогноз зростання ВВП України у 2025р до 2,0%, у 2026р - до 4,7%

Втрати ОККО від наслідків війни склали приблизно $120 млн – СЕО

Кабмін розглядає виділення УЗ в травні 4,3 млрд грн компенсації збитків від пасажирських перевезень у прифронтових районах

Кабмін затвердив порядок підтвердження та зарахування часу роботи в іншій державі до страхового стажу

"Укрзалізниця" перебуває в процесі аналізу можливих комплексних рішень щодо єврооблігацій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА