Інтерфакс-Україна
14:33 15.09.2020

Голова НБУ попередив КС про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним

2 хв читати
Голова НБУ попередив КС про наслідки визнання закону про ФГВФО неконституційним

Голова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко попередив Конституційний Суд України (КС) про наслідки визнання закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" неконституційним, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

"Я абсолютно впевнений, що визнання цього закону неконституційним зруйнує систему гарантування вкладів фізосіб, підірве довіру до банківської системи, зробить її максимально вразливою і зашкодить інтересам мільйонів вкладників", - сказав він під час засідання КС у вівторок.

Шевченко зазначив, що ухвалення норм закону про ФГВФО забезпечило виконання Україною своїх зобов'язань у рамках договору з ЄС і меморандуму з МВФ.

"Визнання закону неконституційним означатиме відмову України від раніше взятих на себе зобов'язань перед міжнародними партнерами", - зазначив він.

Як повідомлялося, КС уранці у вівторок, 15 вересня, продовжив розгляд справи щодо конституційності закону "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" на відкритій частині пленарного засідання у формі усного провадження.

Колегія суддів складається з 15 осіб.

Раніше повідомлялося, що КС у червні 2020 року відновив розгляд справи за поданням Верховного Суду України від 2015 року про відповідність Конституції закону №4452-VI "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Згідно з матеріалами суду, розглядається конституційність статті закону, згідно з якою вимоги фізичних вкладників-осіб, що перевищують розмір суми, яку покриває Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (200 тис. грн), були зміщені з третьої на четверту чергу, а вимоги ФГВФО - з п'ятої на третю. У документі наголошується, що виплати гарантованого відшкодування не доходять до осіб, що перебувають у четвертій черзі і далі.

У поданні також зазначено, що коли гарантування вкладів фізичних осіб регулювалося законами від 2001 року, ФГВФО не мав повноважень щодо нормативного регулювання системи гарантування вкладів фізичних осіб, виведення неплатоспроможних банків з ринку, здійснення регулювання діяльності банків, а також введення тимчасової адміністрації та ліквідації банків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА