19:35 19.09.2020

Азербайджан збільшить поставки газу в Туреччину за рахунок другої фази розробки родовища Абшерон - президент Алієв

2 хв читати
Азербайджан збільшить поставки газу в Туреччину за рахунок другої фази розробки родовища Абшерон - президент Алієв

Газ із родовища Абшерон у рамках другого етапу розробки буде експортуватися в Туреччину і, можливо, на інші ринки, заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв.

"Сьогодні газ до Туреччини надходить з братської держави. Будуть зроблені додаткові кроки для збільшення обсягів цього газу, і для його видобутку з родовища Абшерон. Газ, який видобуватиметься на другому етапі розробки даного родовища, надходитиме трубопроводом TANAP до Туреччини і може бути спрямований і на інші ринки ", - сказав Алієв в суботу в інтерв'ю азербайджанським телеканалам, повідомляє сайт глави держави.

Президент Азербайджану наголосив, що обсяги газу, що поставляється трубопроводом TANAP в Туреччину з другої стадії розробки родовища Шах-Деніз, збільшуються з року в рік.

"Якщо роком раніше Азербайджан був на четвертому-п'ятому місці з поставок газу на турецький ринок, то наразі ми - на першому місці, і це має велике значення і для нас і для Туреччини", - зазначив Алієв.

Він також повідомив, що "дуже багатими запасами газу" володіє і блок родовищ Азері-Чираг-Гюнешлі. "Його умовно називають "deep gas", і зараз Держнафтокомпанія Азербайджану спільно зі своїми партнерами веде відповідну роботу для їх розробки", - зазначив глава держави.

Як повідомлялося, президент Азербайджану в суботу взяв участь в церемонії закладення фундаменту морських операцій на родовищі Абшерон на Бакинському заводі глибоководних основ імені Гейдара Алієва.

Глава держави повідомив, що запаси родовища Абшерон складають 350-360 млрд кубометрів газу і 100 млн тонн конденсату, його розробка буде здійснюватися поетапно. Добутий в рамках першого етапу розробки Абшерона газ буде спрямовуватися на внутрішній ринок Азербайджану, в рамках другого етапу - експортуватися на світові ринки.

SOCAR і Total 21 листопада 2016 року підписали угоду про визначення основних договірних та комерційних умов першого етапу розробки газоконденсатного родовища Абшерон.

Наразі учасниками проекту є SOCAR (50%) і Total (50% - оператор). Контракт підписаний на 30 років. Контрактна площа становить 747 кв. км.

Блок Абшерон розташований в 100 км від Баку на глибині 500 метрів.

У 2019 SOCAR і Total завершили буріння добувної та оціночної свердловини "ABD-001" глибиною 7411 метрів на родовищі Абшерон. Буріння почалося в травні 2018 року з використанням напівзанурювальної плавучої бурової установки "Гейдар Алієв".

На першому етапі обсяг видобутку складе 1,5 млрд кубометрів на рік. На піку в рамках проекту може добуватися близько 5 млрд кубометрів газу на рік. Також на родовищі щодоби буде видобуватися близько 10 тис. барелів конденсату.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА