10:26 25.09.2020

НБУ ухвалив рішення про ліквідацію банку "Аркада"

2 хв читати
НБУ ухвалив рішення про ліквідацію банку "Аркада"

Національний банк України (НБУ) 24 вересня ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку "Аркада" (Київ), повідомляється на сайті регулятора в п'ятницю.

"НБУ за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення від 24 вересня 2020 №601-рш про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ АКБ "Аркада", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, Нацбанк 25 серпня відніс банк "Аркада" до категорії неплатоспроможних, через зменшення нормативів капіталу менше ніж до однієї третини мінімального встановленого рівня через втрату основного активу - будівлі головного офісу та земельної ділянки за адресою вул. Ольгинська, 3 в Києві.

Згідно з повідомленням, банк надав зазначену нерухомість як заставу за кредитом, залученим пов'язаною з банком компанією-забудовником, і втратив її через несвоєчасне обслуговування боргу забудовником.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб з 11 вересня 2020 року почав здійснювати виплати вкладникам банку за договорами, термін яких завершився до 25 серпня 2020 року, і за договорами банківського рахунку (поточного). Більше ніж 90% вкладників банку "Аркада" (понад 5 тис. осіб) отримають вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантованої суми ФГВФО у 200 тис. грн, а що більші вклади буде відшкодовано в межах гарантованої суми. Уточнювалося, що загалом ФГВФО забезпечить виплату 285 млн грн.

АКБ "Аркада" створено в 1993 році. Власником істотної участі банку згідно з даними НБУ станом на 1 червня 2020 року є Костянтин Паливода (загальна участь 74,797%).

За даними Нацбанку, на 1 серпня 2020 року за розміром загальних активів банк "Аркада" посідав 45-те місце (1,877 млрд грн) серед 75 банків, що діяли в країні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА