11:12 25.09.2020

НБУ очікує зростання середньої зарплати на 15% у 2021 році за підвищення мінімальної на 30%

2 хв читати
НБУ очікує зростання середньої зарплати на 15% у 2021 році за підвищення мінімальної на 30%

 Національний банк України (НБУ) очікує в 2021 році зростання середньої заробітної плати на 15% за підвищення мінімальної на 30%, повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

"Ефект перенесення очікуємо більш спокійний, тому що економіка все ще буде слабкою і тільки почне відновлюватися після кризи. За нашими оцінками, за 30-відсоткового зростання мінімальної зарплати середня зросте наступного року десь на 15%", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Сологуб зазначив, що, за його оцінками, підвищення "мінімалки" не матиме великого впливу на курс, тоді як на інфляцію матиме "невеликий, але не таке значний".

"Чисто механічно, з точки зору облікової ставки, це має вгору підтягувати її траєкторію, якщо інфляція виходить вище мети, але на економіку загалом багато факторів впливає", - додав заступник голови НБУ.

Він додав, що підвищення мінімальної зарплати враховуватимуть у жовтневому прогнозі Нацбанку.

Як повідомлялося, 29 серпня ввечері президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення з 1 вересня 2020 року мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн.

В Офісі президента зазначали, що підвищення мінімальної зарплати з вересня 2020 року є першим етапом, другим стане підвищення з 2021 року до 6 тис. грн. Окрім того, протягом 2021 року планується подальше збільшення до 6,5 тис. грн.

Раніше Сологуб повідомляв, Нацбанк у своєму останньому базовому макропрогнозі (який передбачає падіння ВВП у 2020 році на 6% і поступове зростання інфляції до 4,7% на кінець року) не змінював попередніх очікувань щодо зростання мінімальної зарплати, оскільки не бачив планів щодо підвищення показника "на папері".


Повний текст інтерв'ю із заступником голови НБУ Дмитром Сологубом буде розміщено на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА