11:35 25.09.2020

Віце-прем'єр Федоров вважає фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки в бюджеті-2021 катастрофічно недостатнім

2 хв читати
Віце-прем'єр Федоров вважає фінансування цифрової трансформації і кібербезпеки в бюджеті-2021 катастрофічно недостатнім

Заплановане у державному бюджеті на 2021 рік фінансування напряму цифрової трансформації та кібербезпеки є катастрофічно недостатнім, вважає віце-прем'єр - міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

"Ми вивчали міжнародний досвід і, наприклад, Норвегія, Данія, Естонія витрачають від 1% до 4% від загального бюджету країни на напрям цифрової трансформації, куди також входить і напрям кібербезпеки. У нашій країні сьогодні в бюджеті, який уже внесено до Верховної Ради, це 0,15%, і це катастрофічно мало для однієї з найбільш пріоритетних галузей цифрової економіки", - сказав він під час онлайн-конференції "Цифрова трансформація держави: перспективи та ризики кібербезпеки" в п'ятницю.

З іншого боку, за словами Федорова, це вже досягнення порівняно з минулим роком, коли на напрям цифрової трансформації було виділено лише декілька десятків мільйонів гривень.

"Напрям кіберзахисту і "кібер" загалом стає для нас пріоритетним напрямом. За цей рік ми змогли побудувати базові інфраструктурні речі - запустили портал One Stop Shop для держпослуг, запустили мобільний застосунок. Мільйони користувачів - це індикатор того, що ми рухаємося в правильному напрямку, у 2021-2023 рр. кіберзахист буде нашим пріоритетом", - наголосив Федоров.

За його словами, Україні необхідно сформувати стратегію розвитку цифрової економіки, щоб зробити якісний "стрибок" в економічному розвитку.

Федоров також наголосив на необхідності інвестувати у сферу освіти і науки в частині роботи з ІТ та цифровими рішеннями, оскільки складно розвивати будь-яку галузь без достатньої кількості профільних фахівців.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА