12:39 25.09.2020

Заступник голови НБУ очікує зниження ставок за депозитами до кінця року на 100 б.п.

2 хв читати
Заступник голови НБУ очікує зниження ставок за депозитами до кінця року на 100 б.п.

Заступник голови Національного банку України (НБУ) Дмитро Сологуб очікує зниження ставок за депозитами до кінця поточного року на 100 базисних пунктів (б.п.).

"За депозитами, можливо, є невеликий потенціал для зниження. Вони ще до кінця не відіграли зниження облікової ставки до 6%... Загалом за системою, думаю, є потенціал ще у 100 базисних пунктів (б.п.)", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Сологуб додав, що для річного гривневого депозиту діапазон розкиду ставки варіюється від 5% у маленьких банках до 11% в іноземних.

За його словами, у кредитних ставок теж є потенціал для зниження, однак головним стримувальним фактором для цього є cost of risk (плата за ризик).

"Механізм трансмісії - це те, що люди недооцінюють. В Україні ніколи таких ставок, як зараз, не було. За депозитами - точно, за кредитами у національній валюті теж", - додав Сологуб.

За його оцінками, середня ставка за кредитами юросіб уже нижче ніж 10%, а ставка за кредитами середньому бізнесу - 14-15%. "Вона не маленька, але було ж 20%, і сказати, що у нас бізнес колись кредитувався менше, ніж під 15% у гривні, не можна", - уточнив Сологуб.

Він також зазначив, що максимальні процентні ставки за депозитами для бізнесу перебувають близько 5%, а загалом вартість фондування у банківській системі нині суттєво нижче ніж 10%.


Повний текст інтерв'ю з Дмитром Сологубом буде розміщено на головній сторінці веб-сайту агентства "Інтерфакс-Україна".

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА