Інтерфакс-Україна
17:37 28.09.2020

Реальна зарплата в Україні в серпні-2020 зросла на 6% - Держстат

2 хв читати
Реальна зарплата в Україні в серпні-2020 зросла на 6% - Держстат

Реальна заробітна плата в Україні в серпні 2020 року порівняно з серпнем 2019 року збільшилася на 6%, а проти липня 2020 року скоротилася на 2,8%, повідомила Державна служба статистики в понеділок.

Як зазначає Держстат, середня номінальна заробітна плата штатних працівників у серпні-2020 порівняно з попереднім місяцем скоротилася на 3%, а в річному вимірі (проти серпня-2019) збільшилася на 8,6% і становить 11,446 тис. грн, що у 2,4 разу вище рівня мінімальної заробітної плати (4,723 тис. грн).

Відомство уточнює, що в липні поточного року вона становила 11,804 тис. грн, у червні - 11,579 тис. грн, травні - 10,542 тис. грн, квітні - 10,430 тис. грн, березні - 11,446 тис. грн, лютому - 10,847 тис. грн, січні - 10,727 тис. грн.

За даними статвідомства, найбільше зростання середньої заробітної плати штатних працівників у серпні 2020 року порівняно з аналогічним місяцем роком раніше спостерігалося у Тернопільській (на 14,9%), Миколаївській (на 13,7%), Кіровоградській (на 13%), Сумській (на 12,4%), Чернігівській (на 12,3%), Чернівецькій (на 12,2%), Івано-Франківській (на 12,1%), Хмельницькій (на 11,9%) Рівненській (на 11,7%), Луганській (на 10,2%) та Житомирській (на 10,1%) областях.

Найвищий рівень зарплат минулого місяця спостерігався у Києві (16,795 тис. грн), найнижчий - у Чернівецькій області (8,996 тис. грн).

У серпні-2020 проти серпня роком раніше заробітна плата підвищилася у сфері надання інших послуг - на 27,3%, в охороні здоров'я та соціальному захисті - на 20,1%, у сфері мистецтва, спорту й розваг - на 19,5%, інформації і телекомунікацій - на 15,1%, у сфері адміністративного, допоміжного обслуговування на 14,6%, в освіті - на 11,8%, професійній, науковій і технічній діяльності - на 10,1%, в сільському, лісовому та рибному господарстві - на 8,6%, на підприємствах промисловості - на 7,2%, у сфері операцій із нерухомістю - на 6%, у фінансовій та страховій діяльності - на 5,6%, у будівництві й у сфері оптової та роздрібної торгівлі - на 4,1%, у сфері держуправління та оборони, обов'язкового соціального страхування - на 4%, на підприємствах транспорту, складського господарства, поштової та кур'єрської діяльності - на 2,7%.

Водночас зарплати працівників у сфері тимчасового розміщення та організації харчування скоротилися на 11,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ оштрафував "Лінеура Україна" на 9,6 млн грн та попередив "Укрпошту" через неналежний фінмоніторинг

СОТ поліпшила прогноз світової торгівлі товарами у 2025 р. до зростання на 0,9% зі спаду на 0,2%

Укрзалізниця планує збільшити частку денного швидкісного руху до 30% за 3 роки

Британський суд видав наказ про арешт активів ексвласника банку "Фінанси та кредит" Жеваго через несплату 1,5 млрд грн

Українці у липні збільшили чисту купівлю готівкового євро до еквівалента $312 млн – НБУ

Зиски від об’єднання енергоринків України та Європи в рази переважать витрати на цей процес – СЕО "Укренерго"

Агрегатори будуть одними з ключових гравців спільного енергоринку України та Європи – СЕО "Укренерго"

З/п №12087-д вирішальний для інтеграції енергоринків, але потребує значних зусиль для впровадження європейських правил – думка

НБУ планує дозволити небанківським установам отримувати ліцензію на валютні операції

"Укрнафта" планує збільшити проливи на колишніх АЗК Shell та підвищити частку паливного бізнесу в доходах до 16-20%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА