11:08 01.10.2020

ЄБРР погіршив прогноз спаду ВВП України у 2020 році до 5,5% і зростання у 2021 році до 3%

3 хв читати
ЄБРР погіршив прогноз спаду ВВП України у 2020 році до 5,5% і зростання у 2021 році до 3%

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України у 2020 році скоротиться на 5,5%, наступного року його зростання становитиме 3%, такий погіршений оновлений прогноз оприлюднив Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) у четвер.

"Ризики зниження залишаються значними, відображаючи невпевненість щодо майбутнього соціального дистанціювання, а також виконання зобов'язань із проведення політичних і структурних реформ у надзвичайно складний час", - зазначає банк.

У травні ЄБРР очікував спаду ВВП України цього року на 4,5% і відновлення наступного на 5%.

Він зазначає, що пандемія COVID-19 загострила структурні недоліки української економіки, призвела до спаду та різкого скорочення інвестицій у більшість секторів країни.

"Незважаючи на складні умови, надійна грошово-кредитна політика зберегла макроекономічну стабільність, а нова програма МВФ, узгоджена в розпал пандемії, ще більше стабілізувала очікування і залучили суттєве фінансування від офіційного сектора та приватних інвесторів", - наголосив ЄБРР.

Банк нагадав, що в першому кварталі 2020 року економіка України скоротилася на 1,3%, у другому - на 11,4%, а загалом у першому півріччі спад становив 6,4% після зростання на 3,2% минулого року.

Згідно з оцінками ЄБРР, за підсумками наступного року реальний ВВП буде все ще на 1,6% менше докоронакризового рівня, а повернутися до нього в розрахунку на душу населення він зможе лише у четвертому кварталі 2022 року.

Загалом, за оцінками банку, обсяг ВВП у регіонах його роботи (від Центральної та Східної Європи до Середньої Азії, Близького Сходу та Північної Африки) скоротиться цього року на 3,9%, а у 2021 році відновиться на 3,6%. Порівняно з травневим прогнозом показник поточного року погіршено на 0,4 процентних пункти (п. п.), наступного - на 1,2 п. п.

При цьому ЄБРР зазначає, що його прогнози містять суттєвий елемент невизначеності; а їхня достовірність деякою мірою залежить від точності розрахунків майбутніх темпів зростання, які були зроблені раніше, у першій половині 2020 року.

"Помітну роль може відіграти і те, чи підуть уряди на повторне введення режиму самоізоляції, і як населення реагуватиме на подальше поширення вірусу - наприклад, добровільним дотриманням соціальної дистанції", - йдеться у звіті.

У доповіді зазначено, що низка секторів, зокрема туризм, ризикують зазнати довгострокових збитків, проте інші галузі, такі як роздрібна інтернет-торгівля, можуть виграти від прискорення цифровізації.

ЄБРР також зазначає, що спад економіки цього року, ймовірно, буде найбільш вираженим в країнах, які особливо сильно залежать від зовнішніх джерел доходу. До них належать Албанія, Греція, Кіпр, Хорватія та Чорногорія, для яких цього року виявилася втраченою велика частина туристичного сезону.

Уряд України прогнозує спад економіки на 4,8% цього року та її відновлення на 4,6% наступного.

Нацбанк України очікував спаду цього року на 6%, проте допускає деяке поліпшення свого прогнозу до 5%. За його оцінками, наступного року ВВП країни може зрости на 4%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Курс гривні на міжбанку в середу послабився до 28,26 грн/$1

Офіційні курси Національного банку України на 21 січня

"Київтеплоенерго" роз'яснило причини зростання розміру оплати теплопостачання у грудні-2020 до грудня-2019

Ініціативу Міненерго про передачу йому в управління "Укртранснафти" не підтримав урядовий комітет

Київ розпочне експеримент із працевлаштування безробітних до ІТ-сфери

Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

"МАУ" пропонує Міністерству охорони здоров'я переглянути умови для в'їзду до України вакцинованим іноземцям

Уряд України підтримав законопроект, що дозволяє впровадження проектів державно-приватного партнерства в дорожній галузі

Наглядова рада "МГУ" заявляє про неможливість платити "Нафтогазу" за купівлю ОГТСУ та просить Кабмін розв'язати проблему

Газзбути почали звертатися до "Нафтогазу" по газ для побутових споживачів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА