13:55 07.10.2020

Україна з 2021 року введе нульове мито на ввезення вина з ЄС - консультант ФАО ООН

3 хв читати
Україна з 2021 року введе нульове мито на ввезення вина з ЄС - консультант ФАО ООН

Нульове мито на ввезення вина з ЄС буде введено з 2021 року згідно із зобов'язаннями України щодо обнулення імпортних мит на низку товарів протягом семирічного періоду після укладення економічної частини Угоди про асоціацію з Євросоюзом, повідомила директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА), міжнародний консультант ФАО ООН Катерина Звєрєва.

"З 2021 року буде введено нульове мито на ввезення вина до України (з країн Європейського Союзу - ІФ). При цьому на сьогодні складається не найкраща ситуація на виноробному ринку – на 25-30% збільшився імпорт вина до України, порівняно з минулим роком", - написала вона в колонці агентства "Інтерфакс-Україна".

Як уточнила міжнародний консультант ФАО ООН, наразі мито на ввезення вина з ЄС становить 0,3-0,4 EUR/літр.

З посиланням на дані Держстату Звєрєва повідомила, що у 2019 році Україна експортувала вина на $11,9 млн. При цьому найбільшим зовнішнім ринком для українських виноробів став Казахстан, куди було поставлено продукції на $1,3 млн. Окрім того, одним із найбільших ринків залишається Німеччина, куди було експортовано вина на $1 млн.

Водночас, за словами директора з розвитку УПОА, імпорт вина минулого року становив $146,7 млн.

Окрім того, в першому півріччі поточного року, за даними Держмитслужби, Україна експортувала вина на $6,1 млн. При цьому імпорт становив $67,9 млн, уточнила експерт.

"За даними статистики ми можемо побачити, що в грошовому вираженні експорт нижче за імпорт в 11 разів. Традиційно найбільшим постачальником вина до України є Італія. За шість місяців цього року Україна завезла італійського вина на $20,7 млн. Друге місце в списку належить Франції ($10,5 млн), третє - Німеччині ($9,9 млн). З інших країн Україна імпортувала вина на $26,7 млн", - зазначила міжнародний консультант ФАО ООН.

Вона звернула увагу, що імпорт глобально зростає, проте Україна не може забезпечити ефективної підтримки галузі так, як це робиться в ЄС.

"Наприклад, візьмемо Іспанію - одного з провідних гравців світового ринку вина. Місцеві виноградарі отримують від держави 50% повернення інвестицій у закладки виноградників. І це досить суттєва допомога виноробам уже на початковому етапі, адже такі інвестиції є довгими за термінами окупності. Інший приклад країн, про який говорять українські винороби - це Франція. Минулого року на фінансування виноробної галузі тут виділялося до EUR8 млрд", - зазначила Звєрєва.

Українські винороби і профільні асоціації, як зауважила міжнародний консультант ФАО ООН, говорять, що конкурувати з тими, у кого в пляшці до 70% дотацій, неможливо.

"Тому наші виноградники на сьогодні вирубують, і ситуація для виноробів не дуже сприятлива. Важливо і те, що на старті виноробного бізнесу в країнах ЄС підприємцям або надають пільговий податковий режим, або взагалі впроваджують "податкові канікули" - все це робиться з метою розвитку їхньої справи. Цей досвід варто було б взяти до уваги і Україні, й це стосується не тільки виноробної галузі", - додала вона.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Нафтогаз" виграв тендер на постачання молдовській Energocom 0,5 млн куб. м газу

Частка безконтактних видів оплати у Фокстроті складає 7,5 % і продовжує зростати

ЄС на саміті G20 планує обговорити загрозу високих енергоцін для відновлення світової економіки

Brexit позначиться на британській економіці негативніше за пандемію

Україна у листопаді імпортує 562 тис. тонн вугілля - Міненерго

Україна та Румунія позичили газ Молдові для підтримки тиску в газотранспортній мережі

Продаж сигарет у США у 2020 році зріс вперше за 20 років

8 компаній розділили між собою всі запропоновані на аукціоні 2200 МВт потужності для імпорту електроенергії з Росії

Молдова закупила в середу на міжнародному ринку ще 1,5 млн кубометрів газу

"Енергоатом" викупив майже всю доступну потужність для імпорту е/е з Білорусі у листопаді – результати аукціону

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА