15:34 09.10.2020

Fitch прогнозує погіршення показників боргу міст України через пандемію

2 хв читати
Fitch прогнозує погіршення показників боргу міст України через пандемію

Пандемія коронавірусу зумовить низькі податкові доходи українських міст у 2020-2021 рр. і прискорить погіршення показників їх боргу в середньостроковій перспективі, вважають у міжнародному рейтинговому агентстві Fitch Ratings.

"За оцінками Fitch, на операційних доходах рейтингованих українських міст негативно позначатимуться нижчі надходження від прибуткового податку (їх основного джерела доходів) і зниження надходжень від місцевих податків, за деякими з яких було оголошено мораторій на кілька місяців без компенсації з боку держави", - йдеться в прес-релізі Fitch у п'ятницю.

На думку агентства, ймовірний подальший перерозподіл зобов'язань між бюджетами різних рівнів, при цьому збільшується ризик передання не профінансованих повноважень. При цьому короткостроковий характер боргу місцевих і регіональних органів влади підвищує ризик рефінансування і чинить тиск на показники забезпеченості боргу.

"Ми вважаємо, що пандемія зумовить складнішу кон'юнктуру на ринках капіталу, зокрема погіршення доступу до фінансування на тлі зниження перспектив зростання, і високий тиск у плані рефінансування на суверенного емітента", - зазначає агентство.

Fitch відзначає помірне боргове навантаження українських міст. Проте вони мають значні забалансові зобов'язання, зумовлені муніципальними компаніями, здебільшого збитковими.

"Щодо значної частини боргу міст і муніципальних компаній є валютний ризик, що чинить тиск на їхні бюджети, зважаючи на волатильність української гривні та відсутність механізмів хеджування", - констатує агентство.

Fitch нагадує, що рейтинг присвоюється восьми українським містам - Київ, Харків, Львів, Одеса, Миколаїв, Маріуполь (кредитоспроможність - "b+"), стримуються суверенним рейтингом України на рівні "В" зі стабільним прогнозом, Кривий Ріг і Запоріжжя (кредитоспроможність - "b") - зрівнюються із суверенним рейтингом.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Європа може прийняти запуск "Північного потоку-2" без сертифікації

Для транспортування додаткових обсягів через ГТС України на спецумовах знадобиться спільна робота регулятора, ОГТСУ і "Нафтогазу" - Зеркаль

Фонд соціального страхування України компенсував заробіток медпрацівникам на самоізоляції на 27 млн грн

Наказ Мінкультури про межі та режими використання території історичних ареалів Києва містить лазівки для забудовників - думка

Запитуваний Молдовою як допомога України обсяг газу становить 15 млн куб. м - голова енергокомітету Ради

Рада може ухвалити поправки до регламенту для уникнення затягування бюджетного процесу надалі - голова комітету

АПЕ пропонує вирішити проблему газопостачання бюджетників за рахунок механізму балансуючої групи газопостачальників із ГК "Нафтогаз Трейдинг"

Apple залишається найдорожчим брендом у світі 9-й рік поспіль

Є високі ризики повного припинення поставок російського газу в Молдову після 1 листопада

Населенню, ТКЕ і низці інших споживачів постачання газу буде забезпечено до кінця опалювального сезону без права відключення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА