12:14 10.10.2020

Горішні Плавні залишаються лідером серед міст із великими промпідприємствами за чистотою атмосфери, найгірша ситуація в Маріуполі, Кам’янському та Одесі - ЦГО

2 хв читати
Горішні Плавні залишаються лідером серед міст із великими промпідприємствами за чистотою атмосфери, найгірша ситуація в Маріуполі, Кам’янському та Одесі - ЦГО

Місто Горішні Плавні (Полтавська обл.) за комплексним індексом забруднення атмосфери (КІЗА), що враховує ступінь забруднення атмосферного повітря за п'ятьма пріоритетними забруднювальними домішками, в першому півріччі 2020 року знову отримало найкращий показник серед 39 міст України, в яких розраховується індекс (1,4).

За даними Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Б. Срезневського, список міст із дуже високим рівнем забруднення очолюють Маріуполь (14,3), Кам’янське (13,1), Одеса (13), Дніпро (12,4) і Кривий Ріг.

За ними йдуть Київ (9,5), Миколаїв (8,3), Херсон (7,8), Черкаси (7,8) і Запоріжжя (7,7).

"Дуже високий і високий рівень забруднення повітря був зумовлений здебільшого значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин", - констатується в дослідженні ЦГО.

Зокрема, середні концентрації формальдегіду перевищували середньодобові гранично допустимі концентрації (ГДК) у 2,3 раза, діоксиду азоту - в 1,5 раза, а вміст фенолу сягнув рівня 1,0 ГДК.

Зазначено, що показник КІЗА загального рівня забруднення атмосферного повітря в містах України в першому півріччі 2020 року знизився до "підвищеного" рівня - 6,9 із "високого рівня" в 7,1 у першому півріччі 2019 року і 7,6 - у першому півріччі 2018 року. Якщо минулого року поліпшення відбулося за рахунок зниження змісту фенолу, то цього - фтористого водню.

ЦГО зазначає, що порівняно з минулим роком у 16 містах спостерігалося зниження рівня забруднення атмосферного повітря (за КІЗА), найпомітніше - в Дніпрі, Миколаєві, Луцьку (до 6,4) і Лисичанську (до 5,0).

Водночас у восьми містах рівень забруднення зріс, найпомітніше - у Кременчуці (до 7,1) і Черкасах.

Найменш забруднене повітря (за КІЗА) у січні-червні 2020 року, окрім Горішніх Плавнів, було в Ізмаїлі (2,8), Світловодську (2,8), Харкові (3,1) і Чернівцях (3,3).

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень у 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначали вміст 22 забруднювальних речовин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Енергоатом" цього року закриє весь обсяг компенсації тарифів для населення у 121 млрд грн

Кількість перевірок українських перевізників у Польщі зросла

Мінвідновлення докладає зусиль для розблокування всіх ПП на кордоні та збереження угоди про лібералізацію перевезень

"ДТЕК" за тиждень відновив електропостачання 73 тис. абонентів на Донеччині та Дніпропетровщині

Зростання ВВП України в III кв.-2023 до III кв.-2022 сповільнилося до 9,3% - Держстат

"Київтеплоенерго" отримало сертифікат відповідності ISO 14001:2015 "Система екологічного управління"

Дефіцит потужності в енергосистемі зберігається п'ятий день поспіль - "Укренерго"

До Польщі з України прибув потяг із фурами - Укрзалізниця

Північ Донецької області тимчасово знеструмлено через спрацювання захисту на Слов'янській ТЕС

USDA підвищило прогноз експорту пшениці з України на 0,5 млн тонн і кукурудзи на 1 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА