12:14 10.10.2020

Горішні Плавні залишаються лідером серед міст із великими промпідприємствами за чистотою атмосфери, найгірша ситуація в Маріуполі, Кам’янському та Одесі - ЦГО

2 хв читати
Горішні Плавні залишаються лідером серед міст із великими промпідприємствами за чистотою атмосфери, найгірша ситуація в Маріуполі, Кам’янському та Одесі - ЦГО

Місто Горішні Плавні (Полтавська обл.) за комплексним індексом забруднення атмосфери (КІЗА), що враховує ступінь забруднення атмосферного повітря за п'ятьма пріоритетними забруднювальними домішками, в першому півріччі 2020 року знову отримало найкращий показник серед 39 міст України, в яких розраховується індекс (1,4).

За даними Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Б. Срезневського, список міст із дуже високим рівнем забруднення очолюють Маріуполь (14,3), Кам’янське (13,1), Одеса (13), Дніпро (12,4) і Кривий Ріг.

За ними йдуть Київ (9,5), Миколаїв (8,3), Херсон (7,8), Черкаси (7,8) і Запоріжжя (7,7).

"Дуже високий і високий рівень забруднення повітря був зумовлений здебільшого значними середніми концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, фтористого водню, оксиду вуглецю, завислих речовин", - констатується в дослідженні ЦГО.

Зокрема, середні концентрації формальдегіду перевищували середньодобові гранично допустимі концентрації (ГДК) у 2,3 раза, діоксиду азоту - в 1,5 раза, а вміст фенолу сягнув рівня 1,0 ГДК.

Зазначено, що показник КІЗА загального рівня забруднення атмосферного повітря в містах України в першому півріччі 2020 року знизився до "підвищеного" рівня - 6,9 із "високого рівня" в 7,1 у першому півріччі 2019 року і 7,6 - у першому півріччі 2018 року. Якщо минулого року поліпшення відбулося за рахунок зниження змісту фенолу, то цього - фтористого водню.

ЦГО зазначає, що порівняно з минулим роком у 16 містах спостерігалося зниження рівня забруднення атмосферного повітря (за КІЗА), найпомітніше - в Дніпрі, Миколаєві, Луцьку (до 6,4) і Лисичанську (до 5,0).

Водночас у восьми містах рівень забруднення зріс, найпомітніше - у Кременчуці (до 7,1) і Черкасах.

Найменш забруднене повітря (за КІЗА) у січні-червні 2020 року, окрім Горішніх Плавнів, було в Ізмаїлі (2,8), Світловодську (2,8), Харкові (3,1) і Чернівцях (3,3).

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень у 39 містах на 129 стаціонарних постах державної системи моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначали вміст 22 забруднювальних речовин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

АМКУ дозволив "Укрнафті" отримати в управління активи "Татнафти"

Консультативна рада Мінекономіки запропонувала створити економічні кластери в західних областях України для розвитку промисловості

Напрацьовуються рішення щодо забезпечення скрапленим газом вразливого населення прифронтових територій Харківщини - Мінреінтеграції

Крос-курси основних світових валют 20 червня на 16.01

Офіційні (облікові) курси банківських металів на 21 червня - НБУ

Офіційні курси Національного банку України на 21 червня

Оновлений "транспортний безвіз" з ЄС передбачає низку взаємних зобов'язань щодо ліцензій на перевезення та маркування вантажівок – Шмигаль

Єврокомісія посилила вимоги до українських перевізників у межах транспортного безвізу

ПриватБанк почав приймати заявки на кредитування розподіленої генерації за програмою "5-7-9%"

Ощадбанк акредитував ще один об'єкт "Інтергал-Буд" у Києві для участі в "єОселі"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА