19:04 12.10.2020

Мінекономіки оцінює падіння ВВП за 8 міс.-2020 на 5,8%

2 хв читати
Мінекономіки оцінює падіння ВВП за 8 міс.-2020 на 5,8%

Скорочення обсягів ВВП у січні-серпні 2020 року становитиме 5,8%, очікує Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України в огляді економічної активності в серпні.

"У серпні 2020 року на тлі продовження адаптації до діяльності в умовах м'якого карантину майже всі види економічної діяльності продемонстрували уповільнення темпів падіння, а деякі навіть зростання, зокрема, роздрібний сегмент ринку та будівництво", - зазначено в огляді, оприлюдненому на сайті відомства в понеділок.

У Мінекономіки уточнили, що в січні-серпні 2020 року зведений індекс виробництва (ЗІВ) уповільнився до 6,5% порівняно з 7,3% за сім місяців цього року. За даними міністерства, позитивну динаміку продемонстрували деякі види промисловості, зокрема виробництво споживчих товарів тривалого використання, а також будівництво, транспорт, торгівля і сільське господарство.

Активізацію торгівлі Мінекономіки пояснює реалізацією відкладеного попиту, переорієнтацією його на внутрішній ринок і зростанням зарплат, а сільського господарства - активною фазою збору врожаю в усіх регіонах.

Серед негативних чинників, що впливають на економіку, міністерство відзначає низьку інвестактивність, серед позитивних - адаптацію до умов карантину, збереження порівняно високої купівельної активності, сприятливу кон'юнктуру на світових ринках.

Водночас окремо Мінекономіки відзначає низхідну динаміку в сільському господарстві, яка збереже вплив до кінця року. Зокрема, йдеться про нижчий порівняно з торішнім рекордним обсяг урожаю зернових, деяких овочів, фруктів і олійних культур, зазначено в огляді. За оцінками міністерства, в серпні сільське господарство "просіло" на 5,5% порівняно з -5,8% в липні та -11,8% у серпні-2019.

Згідно з документом, у серпні падіння промислового виробництва поглибилося порівняно з серпнем-2019 до -5,3% (-4,2% в липні), зокрема: в переробній промисловості -7,7% (-6,6% у липні), в постачаннях електроенергії, газу - "мінус"4,6% (+0,7%), добувній промисловості - "мінус"0,1% (-0,7%).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Укртрансгаз" вважає неприйнятним перегляд договору з "МГУ" про купівлю-продаж ОГТСУ

"Нафтогаз" запустив новий газопровід для збільшення щорічного видобутку газу на 55 млн куб. м

Профільний комітет рекомендував ВР прийняти в першому читанні законопроект про перетворення "Укроборонпрому" в АТ

Курс гривні на міжбанку в середу послабився до 28,26 грн/$1

Офіційні курси Національного банку України на 21 січня

"Київтеплоенерго" роз'яснило причини зростання розміру оплати теплопостачання у грудні-2020 до грудня-2019

Ініціативу Міненерго про передачу йому в управління "Укртранснафти" не підтримав урядовий комітет

Київ розпочне експеримент із працевлаштування безробітних до ІТ-сфери

Дві треті українських готелів у 2020 році скоротили виручку на 40% і більше - UHRA

"МАУ" пропонує Міністерству охорони здоров'я переглянути умови для в'їзду до України вакцинованим іноземцям

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА