08:07 13.10.2020

Викиди СО2 у 2020 році знизяться на 7% через пандемію, але відновляться вже в 2021 році - МЕА

2 хв читати
Викиди СО2 у 2020 році знизяться на 7% через пандемію, але відновляться вже в 2021 році - МЕА

Світовий обсяг викидів CO2 у 2020 році на тлі коронавірусу може впасти на 7% у порівнянні з 2019 роком і відновитися до 2021 року, йдеться в щорічному прогнозі Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) World Energy Outlook 2020.

"Після очікуваного падіння на 7% у 2020 році викиди CO2 відновляться в 2021 році, перевищать рівень 2019 року в 2027 році і виростуть до 36 гігатонн (ГТ) у 2030 році", - сказано в прогнозі.

Експерти зазначають, що хоча зараз глобальні викиди і будуть відновлюватися повільніше, ніж після фінансової кризи 2008-2009 років, світ все ще далекий від стійкого відновлення.

"Пандемія і її наслідки можуть зменшити рівень викидів, але невисоке економічне зростання не є стратегією з низьким рівнем викидів. Тільки прискорення структурних змін у світовому виробництві та споживанні енергії, назавжди може зломити тенденцію викидів", - впевнені експерти.

При цьому МЕА вважає, що одного лише запобігання нових викидів CO2 недостатньо: якщо нічого не робити з викидами, яку генерує існуюча енергетична інфраструктура, то кліматичні цілі недосяжні, вважають експерти.

"Новий детальний аналіз показує, що якщо енергетична інфраструктура продовжить працювати так само, як і раніше, то вона сама призведе до підвищення температури на 1,65° C. Всі сьогоднішні електростанції, промислові підприємства, будівлі і транспортні засоби будуть генерувати певний рівень викидів, якщо продовжать працювати методом спалювання викопного палива. Якби виробництва, які існують, а також електростанції, що будуються нині, експлуатувалися протягом аналогічного терміну служби і аналогічними способами, як і в минулому, вони все ще виділяли б близько 10 гігатонн CO2 у 2050 році", - пишуть у МЕА.

Серед заходів, які могли б допомогти знизити вуглецевий слід експерти називають прискорене впровадження "чистих" енергетичних технологій, а також іншу експлуатацію існуючих вцглецевоємних підприємств. Наприклад, існуючі вугільні електростанції або переоснащуються, або перепрофілюються, або виводяться з експлуатації, щоб до 2030 року вдвічі скоротити викиди вугільних електростанцій.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"МХП" у I кв.-2021 скоротив обсяги продажу курятини на 2%

Україна провела перші торги газом у ПСГ

Мінфін України поверне виділені на закупівлю вакцин кошти

ВР ухвалила закон про сертифікацію "Укренерго"

Збільшення акцизу на автогаз, запуск толінгу й детінізація ринку пального приведуть до зростання надходжень до Дорожнього фонду на третину - голова "Укравтодору"

Суд задовольнив апеляцію групи "JTI Україна" та скасував накладений на неї АМКУ штраф на 923 млн грн

Збитки банків від ухваленого ВР закону про примусову реструктуризацію перевищать 10 млрд грн - НАБУ

Уряд України спрямував додаткові 6,5 млрд грн на закупівлю вакцин від COVID-19

"Запоріжсталь" безкоштовно передає українським лікарням медичний кисень після його сертифікації МОЗ

США заборонили своїм банкам брати участь у первинних розміщеннях рублевого держборгу РФ з 14 червня

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА