11:20 21.10.2020

МХП у III кв.-2020 наростив продаж курятини на 18% за рахунок експорту

2 хв читати
МХП у III кв.-2020 наростив продаж курятини на 18% за рахунок експорту

 

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) у липні-вересні 2020 року реалізував 195,12 тис. тонн курячого м'яса, що на 18% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Згідно з біржовим повідомленням компанії в середу, продаж курятини за підсумками дев'яти місяців зріс на 2% - до 523,76 тис. тонн.

"Продаж... на 2% вище... переважно за рахунок значного збільшення експорту в третьому кварталі 2020 року - на 37% у річному вимірі до 108,47 тис. тонн через збільшення продажу переважно в регіоні MENA (Близький Схід і Північна Африка), а також Африці й СНД", - наголошується в документі.

МХП також пояснює зростання продажу в третьому кварталі на 18% проти третього кварталу минулого року і на 14% - проти другого кварталу цього року стратегією компанії зі скорочення запасів поголів'я, накопиченого в попередні періоди - наприкінці 2019-го і 2020 років.

В Україні продаж курятини в третьому кварталі залишився на рівні минулого року - 86,65 тис. тонн, а за дев'ять місяців зріс на 1% - до 244,74 тис. тонн, тоді як експорт курятини за дев'ять місяців зріс на 3% - до 279,03 тис. тонн.

МХП зазначає, що, незважаючи на непрості часи, продовжував слідувати своїй стратегії географічної диверсифікації та оптимізації асортименту продукції, розвиваючи партнерські відносини в країнах MENA, СНД, ЄС та Африки. Частка експорту м'яса птиці за дев'ять місяців 2020 року становила майже 53%, як і за дев'ять місяців 2019 року.

Водночас компанія уточнює, що середня ціна продажу курятини в третьому кварталі цього року була на 11% нижче, ніж у третьому кварталі минулого року - $1,36 за кг (без ПДВ), а за січень-вересень - на 9% нижче, $1,34 за кг (без ПДВ).

Зниження цін відбулося і на українському ринку - на 7% у третьому кварталі й на 11% за дев'ять місяців, і на зовнішньому - відповідно 8% і 9%. Компанія пояснила такі цінові тенденції зміною асортименту продукції в першому півріччі 2020 року (значне зниження продажу філе до ЄС і збільшення продажу до країн MENA) і більш низькими цінами на філе в ЄС через зниження попиту у багатьох глобальних конкурентів. Зниження цін в Україні відбулося переважно з тих самих причин, а також через більш високу частку продажу замороженої курки.

Обсяги виробництва м'яса птиці в липні-вересні 2020 року залишилися здебільшого стабільними, зменшившись на 3% проти липня-вересня-2021 - до 181,66 тис. тонн, переважно за рахунок збільшення частки виробництва дрібної птиці (головним чином для регіону MENA).

За дев'ять місяців було зафіксовано навіть незначне зростання виробництва - на 0,3%, до 541,59 тис. тонн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Комітет ПЕК Ради просить Кабмін продовжити дію спецзобов’язань на ринку газу для тепловиків

Третина запасів газу у ПСГ України на сьогодні належить іноземним компаніям - "Укртрансгаз"

Бізнес закликав вакцинувати від COVID-19 ту частину населення України, яка хоче отримати вакцину

Харківська міськрада ініціює передачу у комунальну власність майна "Металіста", конфіскованого у втікача Курченка

Заявки на допомогу в розмірі 8 тис. грн подали 206 тис. осіб - прем'єр

Мінекономіки України пропонує з 15 травня до 30 вересня заборонити експорт насіння соняшнику

МКМТ порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну білоруського крохмалю

Україна запровадить 56% спецмито на імпорт троянд

BlaBlaCar купує українську компанію Octobus

Україна готова надати додаткові потужності для транзиту до Європи, очікує звернення "Газпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА