Інтерфакс-Україна
12:54 22.10.2020

Нацбанк може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5% - банкіри

3 хв читати
Нацбанк може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5% - банкіри

Національний банк України (НБУ) у четвер може поліпшити прогноз падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2020 рік із 6% (у липневому прогнозі) до 5%, вважають опитані агентством "Інтерфакс-Україна" банкіри.

"Останні статистичні дані показують, що відновлення економічної активності в Україні відбувається швидше, ніж очікувалося. Тому ми очікуємо перегляду макропрогнозу НБУ у жовтні в бік поліпшення - скорочення ВВП у 2020 році на 5%, зростання споживчих цін - на 4,2-4,5% (4,7% у липневому прогнозі - ІФ)", - повідомив директор департаменту стратегії Кредобанку Роман Лепак.

За його оцінками, Нацбанк збереже макропрогноз на 2021 рік, отже, очікування щодо зростання ВВП залишаться на рівні 4%, інфляції - 5,5%.

"Цей прогноз досить оптимістичний і на сьогодні не потребує перегляду", - уточнив експерт.

Голова правління Кредитвест Банку Ігор Тихонов також вважає, що Нацбанк у четвер може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5%.

"За підсумками серпня падіння ВВП України оцінювалося у 5,8%. З урахуванням ділової активності, яка відновлюється, що видно і за рівнем споживання електроенергії, і за заторами у великих містах, вважаю, до кінця року ми можемо вийти на падіння близько 5%. Що на один процентний пункт (п. п.) вище липневого прогнозу НБУ, але приблизно відповідає очікуванням уряду - 4,8%", - зазначив він.

При цьому, на відміну від Лепака із Кредобанку, Тихонов вважає, що Нацбанк може переглянути прогноз інфляції на 2020 рік у бік погіршення з 4,7% (у липневому прогнозі) до 5%, оскільки, на його думку, цей показник може значно прискоритися до кінця року.

"Це буде зумовлено зростанням цін на енергоносії і, особливо, на газ, ефектом відкладеного попиту з боку населення, який стимулюватиме нарощування імпорту, а також зростанням курсу долара в останні місяці. Останній фактор досі дуже обмежено впливав на інфляційні процеси, проте у міру зростання споживчого попиту, він неминуче буде врахований у показнику", - пояснив Тихонов.

За його оцінками, Нацбанк збереже прогноз облікової ставки на 2020 рік на рівні 6%.

Аналогічної думки щодо можливого поліпшення прогнозу ВВП на 2020 рік дотримується і головний менеджер із макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Аваль Сергій Колодій.

"Падіння ВВП у третьому кварталі, очевидно, буде менше прогнозованого НБУ (7,4%), тому з високою часткою ймовірності буде трохи поліпшений і прогноз ВВП на 2020 рік (поточний - "мінус" 6%)", - зазначив він.

Колодій додав, що, беручи до уваги силу другої хвилі пандемії у світі і розуміючи, що з настанням 2021 року ця проблема не зникне, центробанк може незначно погіршити прогноз ВВП на наступний рік із поточних 4%.

На думку експерта, Нацбанк може також трохи погіршити прогноз інфляції на наступний рік (із 5,5% у липневому прогнозі), взявши до уваги плавну девальвацію гривні і досить різке збільшення мінімальної зарплати (з 5 тис. грн до 6 тис. грн) та окладів працівників у бюджетних установах (на 20-70%) з 1 січня 2021 року.

Озвучуючи очікування від рівня облікової ставки у новому макропрогнозі, Колодій уточнив, що Нацбанк у нього закладає не конкретний рівень облікової ставки, а спектр її потенційної зміни із застосуванням чотирьох видів довірчих інтервалів, що описують ймовірність певних рішень.

"Наявний спектр передбачає високу ймовірність незначного збільшення облікової ставки, починаючи з третього кварталу 2021 року, але ми очікуємо, що в новому прогнозі буде збільшена вірогідність підняття облікової ставки вже з першого кварталу наступного року", - зазначив він.

Директор департаменту ризик-менеджменту Акордбанку Микола Войтків також вважає, що Нацбанк може погіршити прогноз інфляції на 2021 рік із 5,5% (у липневому прогнозі) до 6-7%.

Він додав, що очікування щодо зростання ВВП на 2021 рік у новому макропронозі перебуватимуть у діапазоні з 3,5% до 4,5%, а щодо рівня облікової ставки - з 5,5% до 7%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держслужба зайнятості вперше виплатила ФОПу з інвалідністю компенсацію за облаштування робочого місця

Перехід до проєктного фінансування підвищить безпеку інвесторів в житло - думка

"Укрнафта" тренує власні моделі штучного інтелекту на даних нафтогазовидобутку за 65 років

Китай заборонив місцевим авіакомпаніям прийом поставок літаків Boeing

МЕА під тиском торговельних війн знизило оцінку зростання світового попиту на нафту в 2025 р. на 300 тис. б/д

ЄС опублікує план припинення імпорту російської нафти та газу в травні

ЄБРР надає Райффайзен Банку гарантію розподілу портфельних ризиків для інвестицій EUR100 млн в енергетику

Audi і Porsche відкличуть понад 60 тис. автомобілів

ДТЕК за тиждень повернув енергопостачання для 75,5 тис. абонентів в Донецькій і Дніпропетровській областях

Переговори з Болгарією про закупівлю обладнання для ХАЕС-3,4 все ще тривають через її ініціативу підвищити суму угоди – нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА