12:54 22.10.2020

Нацбанк може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5% - банкіри

3 хв читати
Нацбанк може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5% - банкіри

Національний банк України (НБУ) у четвер може поліпшити прогноз падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2020 рік із 6% (у липневому прогнозі) до 5%, вважають опитані агентством "Інтерфакс-Україна" банкіри.

"Останні статистичні дані показують, що відновлення економічної активності в Україні відбувається швидше, ніж очікувалося. Тому ми очікуємо перегляду макропрогнозу НБУ у жовтні в бік поліпшення - скорочення ВВП у 2020 році на 5%, зростання споживчих цін - на 4,2-4,5% (4,7% у липневому прогнозі - ІФ)", - повідомив директор департаменту стратегії Кредобанку Роман Лепак.

За його оцінками, Нацбанк збереже макропрогноз на 2021 рік, отже, очікування щодо зростання ВВП залишаться на рівні 4%, інфляції - 5,5%.

"Цей прогноз досить оптимістичний і на сьогодні не потребує перегляду", - уточнив експерт.

Голова правління Кредитвест Банку Ігор Тихонов також вважає, що Нацбанк у четвер може поліпшити прогноз падіння ВВП на 2020 рік до 5%.

"За підсумками серпня падіння ВВП України оцінювалося у 5,8%. З урахуванням ділової активності, яка відновлюється, що видно і за рівнем споживання електроенергії, і за заторами у великих містах, вважаю, до кінця року ми можемо вийти на падіння близько 5%. Що на один процентний пункт (п. п.) вище липневого прогнозу НБУ, але приблизно відповідає очікуванням уряду - 4,8%", - зазначив він.

При цьому, на відміну від Лепака із Кредобанку, Тихонов вважає, що Нацбанк може переглянути прогноз інфляції на 2020 рік у бік погіршення з 4,7% (у липневому прогнозі) до 5%, оскільки, на його думку, цей показник може значно прискоритися до кінця року.

"Це буде зумовлено зростанням цін на енергоносії і, особливо, на газ, ефектом відкладеного попиту з боку населення, який стимулюватиме нарощування імпорту, а також зростанням курсу долара в останні місяці. Останній фактор досі дуже обмежено впливав на інфляційні процеси, проте у міру зростання споживчого попиту, він неминуче буде врахований у показнику", - пояснив Тихонов.

За його оцінками, Нацбанк збереже прогноз облікової ставки на 2020 рік на рівні 6%.

Аналогічної думки щодо можливого поліпшення прогнозу ВВП на 2020 рік дотримується і головний менеджер із макроекономічного аналізу Райффайзен Банку Аваль Сергій Колодій.

"Падіння ВВП у третьому кварталі, очевидно, буде менше прогнозованого НБУ (7,4%), тому з високою часткою ймовірності буде трохи поліпшений і прогноз ВВП на 2020 рік (поточний - "мінус" 6%)", - зазначив він.

Колодій додав, що, беручи до уваги силу другої хвилі пандемії у світі і розуміючи, що з настанням 2021 року ця проблема не зникне, центробанк може незначно погіршити прогноз ВВП на наступний рік із поточних 4%.

На думку експерта, Нацбанк може також трохи погіршити прогноз інфляції на наступний рік (із 5,5% у липневому прогнозі), взявши до уваги плавну девальвацію гривні і досить різке збільшення мінімальної зарплати (з 5 тис. грн до 6 тис. грн) та окладів працівників у бюджетних установах (на 20-70%) з 1 січня 2021 року.

Озвучуючи очікування від рівня облікової ставки у новому макропрогнозі, Колодій уточнив, що Нацбанк у нього закладає не конкретний рівень облікової ставки, а спектр її потенційної зміни із застосуванням чотирьох видів довірчих інтервалів, що описують ймовірність певних рішень.

"Наявний спектр передбачає високу ймовірність незначного збільшення облікової ставки, починаючи з третього кварталу 2021 року, але ми очікуємо, що в новому прогнозі буде збільшена вірогідність підняття облікової ставки вже з першого кварталу наступного року", - зазначив він.

Директор департаменту ризик-менеджменту Акордбанку Микола Войтків також вважає, що Нацбанк може погіршити прогноз інфляції на 2021 рік із 5,5% (у липневому прогнозі) до 6-7%.

Він додав, що очікування щодо зростання ВВП на 2021 рік у новому макропронозі перебуватимуть у діапазоні з 3,5% до 4,5%, а щодо рівня облікової ставки - з 5,5% до 7%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Amazon.com направить $ 500 млн на виплату бонусів співробітникам за роботу в святковий період

"ДТЕК Енерго" завершила 9 міс.-2020 з чистим збитком 19,1 млрд грн

Нацдепозитарій планує у 3,3 раза підвищити базову винагороду незалежним директорам

Курс гривні на міжбанку в п'ятницю послабився до 28,53грн/$1

"Укрзалізниця" домовилася з DHL спільно організовувати контейнерні поїзди, створить логістичний центр для її вантажів у Києві

Україна зможе добитися перенесення точок передачі газу "Газпрому" на кордон із РФ у співпраці з Єврокомісією - "Нафтогаз" та ОГТСУ

У проекті держбюджету-2021 до другого читання пропонується збільшити на 2 млрд грн видатки на Офіс генпрокурора та зменшити на 4 млрд грн видатки на Міносвіти

Українці споживають дедалі менше розчинної кави, віддаючи перевагу зерновій і меленій, - Асканія FMCG

Проект державного бюджету на 2021 рік передано до ВР для розгляду в другому читанні

"Кернел" у I кв.-2021 ФР збільшив чистий прибуток у 3,4 раза

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА