14:52 22.10.2020

Нацбанк зберіг прогноз спаду ВВП України у 2020 році 6% і поліпшив очікування зростання у 2021 році до 4,2%

3 хв читати
Нацбанк зберіг прогноз спаду ВВП України у 2020 році 6% і поліпшив очікування зростання у 2021 році до 4,2%

Національний банк України (НБУ) зберіг прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2020 рік на рівні 6% і поліпшив очікування щодо зростання показника в наступному - з 4% (у липневому прогнозі) до 4,2%, повідомляється на сайті НБУ в четвер.

"Прогноз ВВП на поточний рік залишається незмінним. Скорочення економіки за підсумками року є наслідком насамперед складного для бізнесу II кварталу, в якому застосовувалися найжорсткіші карантинні обмеження. Водночас ділова активність помітно пожвавилася в умовах поступового пом’якшення обмежень", - зазначається в повідомленні.

Нацбанк додав, що відновлення споживчого та інвестиційного попиту в другому півріччі компенсуватиме найгірший урожай аграрного сектора та менший фіскальний імпульс.

Згідно з прогнозами центробанку, при тому, що регулятор поліпшив прогноз зростання ВВП на 2021 рік до 4,2%, він одночасно погіршив очікування щодо зростання показника у 2022 році в 4% (у липневому прогнозі) до 3,8%.

"Основним драйвером росту ВВП на рівні 4% у 2021-2022 рр. залишатиметься приватне споживання. Економічне зростання підтримають фіскальні стимули, м’яка монетарна політика та відновлення зовнішнього попиту", - зазначив НБУ.

Нацбанк уточнив, що важливою передумовою реалізації такого сценарію є подальша відсутність жорстких карантинних обмежень, і в Україні, і в світі.

Зазначається, що після повернення економіки до стійкого зростання потреба в значних фіскальних стимулах із боку держави знизиться, що, у свою чергу, сприятиме поступовому скороченню дефіциту держбюджету до рівня майже 3% ВВП до 2022 року.

Згідно з прогнозами центробанку, державний і гарантований державою борг, який цього року збільшився до 63% ВВП, у подальшому скорочуватиметься на 2-3 процентних пункти щорічно, чому також сприятимуть зростання економіки, зважена фіскальна політика і помірна волатильність обмінного курсу.

У повідомленні наголошується, що основним припущенням, яке бере до уваги правління НБУ, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Ще одним пунктом Нацбанк називав отримання пов'язаного з програмою МВФ фінансування від міжнародних партнерів.

"Ця підтримка необхідна для швидкого відновлення української економіки", - уточнив регулятор.

Зазначається, що значне відтермінування або призупинення виконання зобов'язань перед МВФ може не тільки сповільнити економічне відновлення, а й значно погіршити девальваційні та інфляційні очікування.

"Результативний діалог з міжнародними партнерами є запорукою для збереження макрофінансової стабільності. Співпраця з МВФ дасть змогу й надалі виконувати зовнішні зобов’язання України і збільшити її міжнародні резерви до $29-30 млрд", - зауважив центробанк.

Нацбанк також переглянув прогноз міжнародних резервів, погіршивши його на кінець 2020 року до $29,1 млрд (з $29,8 млрд), на 2021 рік - до $29,5 млрд (з $32,7 млрд) і на 2022 рік - до $28, 8 млрд (з $32,7 млрд). За даними регулятора, міжнародні резерви станом на 1 жовтня перебували на рівні $26,5 млрд.

Згідно з повідомленням, ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є тривалий термін і поглиблення пандемії коронавірусу й посилення карантинних обмежень.

Регулятор додав, що актуальними також залишаються ризики негативного впливу судових рішень на макрофінансову стабільність, ескалації військового конфлікту на сході країни або її кордонах і збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату і ризик посилення протекціонізму в світі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ДМЗ Ярославського відновив виробництво теплоізолюючих сумішей

Скасування нульової ставки акцизу для ВЕС і СЕС спровокує арбітраж інвесторів проти України - думка

Мінфін підвищив прогноз виплат за держборгом України в IV кв.-2021 на 1,9 млрд грн

Київ залучить EUR30 млн кредиту від ЄІБ для модернізації вуличного освітлення

Уряд Франції виділить по EUR70 млн на модернізацію водопостачання в Києві та Луганській області

Франція профінансує 85% суми контракту на EUR300 млн на постачання ДСНС пожежних автопідйомників

Аеропорт "Київ" може у 2023 р. закритися на 8-9 міс. на реконструкцію

Більше ніж половина експертів допускають можливість рецесії в Україні - опитування Фонду "Демініціативи"

"Укравтодор" планує за 2 роки відновити всю трасу від Сміли до Київської області

Кабмін пропонує обмежувати право виїжджати за кордон керівнику компанії з податковим боргом понад 1 млн грн - ресурсний законопроект

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА