Інтерфакс-Україна
14:52 22.10.2020

Нацбанк зберіг прогноз спаду ВВП України у 2020 році 6% і поліпшив очікування зростання у 2021 році до 4,2%

3 хв читати
Нацбанк зберіг прогноз спаду ВВП України у 2020 році 6% і поліпшив очікування зростання у 2021 році до 4,2%

Національний банк України (НБУ) зберіг прогноз зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на 2020 рік на рівні 6% і поліпшив очікування щодо зростання показника в наступному - з 4% (у липневому прогнозі) до 4,2%, повідомляється на сайті НБУ в четвер.

"Прогноз ВВП на поточний рік залишається незмінним. Скорочення економіки за підсумками року є наслідком насамперед складного для бізнесу II кварталу, в якому застосовувалися найжорсткіші карантинні обмеження. Водночас ділова активність помітно пожвавилася в умовах поступового пом’якшення обмежень", - зазначається в повідомленні.

Нацбанк додав, що відновлення споживчого та інвестиційного попиту в другому півріччі компенсуватиме найгірший урожай аграрного сектора та менший фіскальний імпульс.

Згідно з прогнозами центробанку, при тому, що регулятор поліпшив прогноз зростання ВВП на 2021 рік до 4,2%, він одночасно погіршив очікування щодо зростання показника у 2022 році в 4% (у липневому прогнозі) до 3,8%.

"Основним драйвером росту ВВП на рівні 4% у 2021-2022 рр. залишатиметься приватне споживання. Економічне зростання підтримають фіскальні стимули, м’яка монетарна політика та відновлення зовнішнього попиту", - зазначив НБУ.

Нацбанк уточнив, що важливою передумовою реалізації такого сценарію є подальша відсутність жорстких карантинних обмежень, і в Україні, і в світі.

Зазначається, що після повернення економіки до стійкого зростання потреба в значних фіскальних стимулах із боку держави знизиться, що, у свою чергу, сприятиме поступовому скороченню дефіциту держбюджету до рівня майже 3% ВВП до 2022 року.

Згідно з прогнозами центробанку, державний і гарантований державою борг, який цього року збільшився до 63% ВВП, у подальшому скорочуватиметься на 2-3 процентних пункти щорічно, чому також сприятимуть зростання економіки, зважена фіскальна політика і помірна волатильність обмінного курсу.

У повідомленні наголошується, що основним припущенням, яке бере до уваги правління НБУ, залишається продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Ще одним пунктом Нацбанк називав отримання пов'язаного з програмою МВФ фінансування від міжнародних партнерів.

"Ця підтримка необхідна для швидкого відновлення української економіки", - уточнив регулятор.

Зазначається, що значне відтермінування або призупинення виконання зобов'язань перед МВФ може не тільки сповільнити економічне відновлення, а й значно погіршити девальваційні та інфляційні очікування.

"Результативний діалог з міжнародними партнерами є запорукою для збереження макрофінансової стабільності. Співпраця з МВФ дасть змогу й надалі виконувати зовнішні зобов’язання України і збільшити її міжнародні резерви до $29-30 млрд", - зауважив центробанк.

Нацбанк також переглянув прогноз міжнародних резервів, погіршивши його на кінець 2020 року до $29,1 млрд (з $29,8 млрд), на 2021 рік - до $29,5 млрд (з $32,7 млрд) і на 2022 рік - до $28, 8 млрд (з $32,7 млрд). За даними регулятора, міжнародні резерви станом на 1 жовтня перебували на рівні $26,5 млрд.

Згідно з повідомленням, ключовим ризиком для макрофінансової стабільності, як і раніше, є тривалий термін і поглиблення пандемії коронавірусу й посилення карантинних обмежень.

Регулятор додав, що актуальними також залишаються ризики негативного впливу судових рішень на макрофінансову стабільність, ескалації військового конфлікту на сході країни або її кордонах і збільшення волатильності світових цін на продукти харчування з огляду на глобальні зміни клімату і ризик посилення протекціонізму в світі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА