19:42 26.10.2020

Глава Державної податкової служби звинуватив виробників "зеленої" енергії в несплаті податку на прибуток

2 хв читати
Глава Державної податкової служби звинуватив виробників "зеленої" енергії в несплаті податку на прибуток

Виробники електроенергії з енергії сонця уникають сплати податку на прибуток, завдяки, зокрема, застосуванню прискореної амортизації обладнання і курсовим збиткам, заявив глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

"У вас великий тариф? - Великий. Ви проінвестували? - Питань немає. Але де податок на прибуток?" Забули "через прискорену амортизацію, інститути спільного інвестування та будівництва", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Любченко наголосив, що застосовувати прискорену амортизацію неправомірно, з огляду на, що гарантійний термін сонячних панелей складає 30 років.

На його думку, "зелена" енергетика є джерелом внутрішніх резервів для поповнення держбюджету.

"Вони хочуть з бюджету 20 млрд грн, але ми у них самих знайдемо ці 20 млрд грн податку на прибуток", - заявив глава ДПС.

Він уточнив, що карантинні обмеження зашкодили проведенню перевірок "зеленої" генерації з боку фіскальних органів.

"Якби не було карантину, ми б уже туди прийшли. Це було у нас в плані на початок року - в квітні, ще до мого призначення. Ревізори, які складали Нацплан, бачили - це не може так працювати", - сказав Любченко.

За даними ДПС за 2019 рік, всього на податковому обліку перебуває 567 виробників "сонячної" електроенергії, сумарний обсяг доходів яких склав 55 млрд грн, а податкова віддача - 2,8% при рентабельності виробництва понад 50% і вироблення електроенергії 2931 млн кВт-год на рік.

За результатами аналізу фінансової звітності 260 суб'єктів господарювання, що виробляють понад 1 млн кВт-год на рік, 179 з них, або майже 70% є збитковими.

Основні причини збитковості - значні інші операційні та фінансові витрати, а саме негативні курсові різниці за кредитами і відсотками в іноземній валюті, а також значна питома вага амортизації виробничого обладнання (перегляд терміну корисного використання обладнання) у виробничій собівартості електроенергії, пояснюється в довідці ДПС.

Як уточнив агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, близьке до уряду, серед найбільших виробників - група "Солар", пов'язана з братами Андрієм і Сергієм Клюєвими: сумарно дев'ять компаній виробили минулого року 331 млн кВт-год, або 12% загального виробництва СЕС. Співрозмовник агентства стверджує, що тільки дві компанії задекларували прибуток для оподаткування загальною сумою 111 млн грн, тоді як збиток семи інших склав 4,44 млрд грн, зокрема через використання прискореної амортизації (8 років замість 30-ти).

Джерело додало, що компенсації за "зеленими" тарифами призводять до дефіциту коштів державної генерації, зокрема, на початок вересня податковий борг тільки НАЕК "Енергоатом" склав 623 млн грн.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеркаль: Росія не постачає ті обсяги газу, які потрібні Європі зараз

Зеленський 15 червня візьме участь у форумі "Україна 30. Економіка без олігархів"

Посли G7 закликали Україну затвердити до кінця липня другий національно визначений внесок у боротьбу зі зміною клімату до COP26

Мінекономіки спільно з Номінаційним комітетом вирішують питання щодо оперативного менеджменту на окремих ДП - Любченко

"Київтеплоенерго" відремонтує всі шість енергоблоків на ТЕЦ №5 і №6 у межах підготовки до зими

J.P.Morgan прогнозує отримання Україною $3 млрд офіційного фінансування до кінця 2021 року

ДФС проводить обшуки в "Нафтогазі" у справі про ухилення від сплати ПДВ на 2,7 млрд грн

Житло у форматі "місто в місті" в Києві дорожче за проекти без інфраструктури мінімум на 20% - думка

Спад ВВП України за 4 міс. уповільнився до 0,2% - оцінка Мінекономіки

Кабмін призначив службове розслідування стосовно голови "Енергоатома" Котіна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА