Інтерфакс-Україна
21:18 26.10.2020

ЄС отримав дозвіл СОТ збільшити мита на імпорт із США, але сподівається залагодити суперечку

1 хв читати
ЄС отримав дозвіл СОТ збільшити мита на імпорт із США, але сподівається залагодити суперечку

Апеляційний орган Світової організації торгівлі (СОТ) у понеділок офіційно дозволив Євросоюзу вжити контрзаходів за незаконне субсидування Вашингтоном компанії Boeing і збільшити мита на імпорт з США на суму до $ 4 млрд.

"Європейська комісія готує контрзаходи в тісній співпраці з державами-членами (ЄС), - заявив, коментуючи це рішення, заступник голови ЄК Валдіс Домбровскіс. - Кращим для нас результатом залишається врегулювання шляхом переговорів із США. З цією метою ми продовжуємо активно взаємодіяти з американськими колегами, і я підтримую регулярні контакти з торговельним представником США Робертом Лайтхайзером. За відсутності узгодженого результату, ЄС буде готовий вжити заходів відповідно до постанови СОТ".

Спори між ЄС і США про субсидування авіавиробників тривають з 2004 року. Брюссель обвинуватив Вашингтон у субсидуванні компанії Boeing, а Сполучені Штати скаржилися в СОТ на субсидії європейському авіабудівнику Airbus з боку Великої Британії, Німеччини, Іспанії та Франції.

У березні 2019 року Апеляційний орган СОТ підтвердив більшість претензій ЄС до США.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна потребує імпорту 4 млрд куб. м газу для проходження зими, дефіцит фінансування близько $100 млн

Amber Dragon Ukraine Infrastructure Fund I оголосив 1-ше закриття на EUR200 млн

Ощадбанк і GROSSDORF кредитуватимуть закупівлю аграріями добрив під весняну посівну кампанію-2026

Україна у 2025 р. збільшила імпорт електрогенераторів у 2,3 раза, акумуляторів – на 55%

Кабмін розподілив 2,56 млрд грн на закупівлю обладнання мобільної розподіленої генерації - Свириденко

ОККО за 2025 рік встановила ще 10 модулів для заправки LPG і зробила його доступним на 90% своїх АЗК

Світові ціни на вершкове масло завдають збитків українським виробникам - аналітики

ТРЦ Blockbuster Mall за 2025 р. збільшив виторг на 25%

Основним ринком збуту українських органічних продуктів залишається Європа, яка купує 93% товарів - Висоцький

ПриватБанк з 2026р обнулив абонплату за обслуговування рахунку активних ФОПів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА