21:20 29.10.2020

Німеччина готова внести EUR20 млн у мультифонд для реформування вугільної галузі в Україні

2 хв читати
Німеччина готова внести EUR20 млн у мультифонд для реформування вугільної галузі в Україні

Міністр економіки та енергетики ФРН Петер Альтмаєр вважає за необхідне для реформування вугільної галузі України створити відповідний мультифонд, до якого Німеччина готова зробити перший внесок у розмірі EUR20 млн.

"Міністр економіки і енергетики ФРН запропонував створити мультифонд, в який Німеччина готова зробити перший внесок у сумі EUR20 млн і закликає до участі інші країни", - йдеться в повідомленні на сайті Міненерго України.

Згідно з повідомленням, міжнародні партнери вже висловили свою зацікавленість не тільки в реалізації пілотних проектів, а й у впровадженні реформи вугільної галузі в цілому.

Як повідомлялося, на початку жовтня глава Міненерго Ольга Буславець представила проект концепції реформування вугільної галузі України. Згідно з проектом концепції, зокрема, йдеться про розподіл шахт на три групи: перша - шахти, які підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і є його ресурсною базою. Друга - шахти подвійного призначення, тобто ті, які видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, що використовується в металургії. Третя група - шахти, які підлягають приватизації не тільки як вугледобувні підприємства, але і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Тоді міністерство зазначало, що ним, спільно із зарубіжними партнерами, зокрема урядом Німеччини і міжнародними організаціями, відбираються шахти для проведення пілотних проектів з трансформації вугільних мономіст. Міненерго запропонувало німецькій стороні шість шахт на заході і сході України.

Серед потенційних перших пілотних проектів розглядаються шахта "Великомостівська" - потенційно може стати потужним туристичним кластером, і шахта "5/6" - має потенціал технологічного кластера.

В кінці серпня Україна і Німеччина підписали спільну міжурядову заяву про початок енергетичного партнерства, яка, за словами Петера Альтмаєра, дозволить країнам розширити і зробити більш ефективним співробітництво в сфері енергетики та екології.

 

РЕКЛАМА
Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Cheesecake Factory виплатить штраф SEC через недостовірні дані про вплив COVID-19 на її бізнес

Виведення 6 підприємств авіагалузі з "Укроборонпрому" конче необхідно - віце-прем'єр Уруський

Фонд соцстраху відновив виплати постраждалим на виробництві, припинені з квітня

Облгази оскаржують у суді спрощену процедуру зміни газопостачальника споживачем

Хомутиннік продав 19,97% нафтогазової компанії JKX Шніру

В Україні обсяги продажу в "чорну п'ятницю"-2020 виявилися гіршими за торішні - банкіри

Модульні АЗС об'єднуються в рамках Національної асоціації паливного рітейлу для захисту своїх прав

Трендом зимового сезону в Україні стане бронювання готелів в останній момент - експерти

Трансадріатичний газопровід дасть змогу ЄС диверсифікувати своє газопостачання - ЄК

"Нова пошта" запустила Харківський інноваційний термінал у тестовому режимі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА