Інтерфакс-Україна
14:51 02.11.2020

Гетманцев пропонує створити у ВР міжкомітетську робочу групу для якнайшвидшого доопрацювання законопроектів про індустріальні парки

2 хв читати
Гетманцев пропонує створити у ВР міжкомітетську робочу групу для якнайшвидшого доопрацювання законопроектів про індустріальні парки

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев пропонує створити міжкомітетську робочу групу для якнайшвидшого доопрацювання законопроектів про індустріальні парки.

"Хочу підтримати економічний комітет, і у нас послідовний підхід до створення індустріальних парків, ми готові надавати відповідні пільги та створювати вільні економічні зони... З урахуванням великої кількості зауважень до законопроекту, який розглядає комітет, пропоную створити міжкомітетську робочу групу, і, гадаю, ми дуже скоро відпрацюємо цей законопроект", - сказав Гетманцев на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і груп парламенту у понеділок.

Із проханням про прискорення розгляду законопроекту про індустріальні парки під час погоджувальної ради звернувся до колег із профільного комітету голова комітету з питань економічного розвитку ВР Дмитро Наталуха, оскільки, за його словами, цей законопроект йде у комплексі із законопроектами про "інвестнянь" та про локалізацію у промисловості.

"Сьогодні наш комітет розглядає законопроект про так званих інвестнянь, і в комплексі потроху відпрацьовуються правки до другого читання закону про локалізацію в промисловості. Ми в спілкуванні з малим і середнім бізнесом, і також чуємо про повернення до законів про індустріальні парки. Тому це комплекс із трьох компонентів, який дозволив би нам повернутися до невідкладного питання реіндустріалізації країни", - наголосив Наталуха.

Як повідомлялося, законопроекти №3724 і №3725, спрямовані на залучення інвестицій у промисловий сектор економіки шляхом впровадження стимулів в індустріальних парках, зареєстровані у Верховній Раді 23 червня.

Зокрема, пропонується звільнити резидентів ПП від сплати податку на прибуток протягом п'яти років і, за умови наявності експорту, протягом наступних п'яти років встановити сплату 50% цього податку.

Серед запропонованих стимулів також введення ставки ПДВ у 3% на імпорт обладнання та комплектуючих для облаштування ПП терміном на 10 років, мінімальної тривідсоткової ставки на імпорт сировини, напівфабрикатів і приладів за умови подальшого виробництва з них кінцевого продукту та експорту не менше ніж 50% готової продукції.

Крім цього, пропонується звільнити резидентів ПП від ввізного мита на іноземне обладнання та комплектуючі, а також відшкодовувати експортерам із резидентів ПП частину відсотків за кредитами на зовнішні постачання, зокрема 30% від суми відсотків при частці експорту 15% обсягів випуску, 50% - при експорті 30% продукції, 75% - при 50% експорту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЄІБ може вкласти EUR15 млн в Ukraine Phoenix Tech Fund

Підтримка підприємницької ініціативи ветеранів має будуватися на державно-приватному партнерстві – голова НБУ

Загальний обсяг виділеного від ЄБРР фінансування для України сягнув EUR7,6 млрд

ЄБРР виділив "Новій пошті" кредит до EUR50 млн

Проєкт BGV Graphite дає початок визнанню Європою потенціалу України щодо критичної сировини – топменеджер BGV Group на URC-2025

ЄБРР надає VARUS позику в розмірі $25 млн на стале енергоефективне зелене розширення

Україна в рамках Food from Ukraine буде надавати гуманітарну допомогу продуктами харчування

ЄБРР надає понад EUR65 млн кредитів на муніципальні проєкти українських міст

Україні для відновлення та розвитку потрібні безпека, забезпечення гарантій та страхування інвестицій – CCO "Метінвесту" на URC-2025

ЄІБ надасть "Укргідроенерго" EUR120 млн кредиту на модернізацію ГЕС – угода на URS-2025

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА