16:32 02.11.2020

Голова Держгеокадастру вважає земельну реформу незворотнім процесом

2 хв читати
Голова Держгеокадастру вважає земельну реформу незворотнім процесом

Земельна реформа - це незворотний процес і обіг сільськогосподарської землі в Україні стартує з 1 липня 2021 року, навіть якщо рішення Конституційного Суду України (КС) буде не на боці реформи, стверджує голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

"Реалізацію земельної реформи в Україні не зупинить ні Конституційний Суд України, ні політики, які намагаються заробити собі додаткові "очки", маніпулюючи цим питанням", - сказав голова Держгеокадастру у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

За словами Лещенка, минулого тижня Конституційний Суд ухвалив рішення, яке фактично направлено на знищення антикорупційних досягнень останніх років.

"Сьогодні ми бачимо, як в екстреному режимі здійснюються спроби завдати удару по ще одному беззаперечному досягненню - земельній реформі, завдяки якій, вперше за 20 років, може бути наведено порядок у сфері земельних правовідносин. Земельна реформа - це про відновлення справедливості. Тому що, доки семи мільйонам пайовиків в Україні з 2001 року не давали права розпоряджатися своїм майном, мільйони гектарів земель під особисте селянське господарство виводили з державної власності. Ці землі продавалися і фізособам, і юридичним особами, а також іноземцям, чим так лякали громадян політики, які були активними противниками земельної реформи", - зазначив голова Держгеокадастру.

Він зауважив, що ситуація, коли політики долучаються до руйнування досягнень, до яких країна рухалася протягом десятиліть, є неприпустимою.

"Земельна реформа - це незворотний процес, ми зробимо все для того, щоб обіг сільськогосподарської землі в Україні стартував із 1 липня 2021 року. Навіть якщо рішення КСУ буде не на боці реформи", - наголосив Лещенко.

Як повідомлялося, Конституційний Суд 2 листопада розглядає питання про офіційне тлумачення норм Конституції, що стосуються права власності на землю.

Автор конституційного подання пояснює необхідність тлумачення поняття "земля" як об'єкта правовласності українського народу" тим, що в Основному законі зазначаються два різних права власності на землю: як природний об'єкт - право власності українського народу, і як об'єкт цивільних прав, власності громадян та юридичних осіб.

Раніше у понеділок суддя Конституційного Суду України Ігор Сліденко пояснив, що у понеділок о 12:00 Велика палата КС продовжує розгляд конституційного подання, суть якого зводиться виключно до тлумачення положень Основного закону - землі як основного національного багатства.

"Не йдеться про скасування чогось, йдеться про тлумачення норм Конституції", - пояснив Сліденко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Частину новорічного бюджету 7 із 10 українців спрямують на благодійність, зокрема 91% бебі-бумерів - на ЗСУ

У Києві понад 300 будинків налагодили автономне енергопостачання - Кличко

Приват, Ощад, mono, Райф і асоціації НАБУ та АУБ підписали меморандум про посилення фінмоніторингу

Індпарк "Формація.Львів" отримав понад 114 млн грн від Мінекономіки

Право на реструктуризацію боргів отримають підприємства, чия інфраструктура пошкоджена в районах активних бойових дій - Шмигаль

Вартість житла в новобудовах може зрости на 25% у 2025 р.

Українці подали вже понад 6 млн заяв на "Зимову єПідтримку" - Шмигаль

"Укрзалізниця" пропонує підвищення вантажних тарифів на 37%

Для післявоєнної відбудови України знадобляться вогнезахисні матеріали на суму близько мільярда грн - Ковлар Груп

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для майже 23 тис. абонентів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА