12:28 04.11.2020

Мінфін України має намір розпочати РЕПО- та інші активні операції з держоблігаціями в II кв.-2021 - проект розпорядження Кабміну

2 хв читати
Мінфін України має намір розпочати РЕПО- та інші активні операції з держоблігаціями в II кв.-2021 - проект розпорядження Кабміну

Міністерство фінансів України має намір із другого кварталу 2021 року розпочати здійснення активних операцій із державним боргом, зокрема операції викупу й обміну РЕПО з цінними держпаперами.

Відповідні зміни містяться в проекті розпорядження Кабінету Міністрів "Про затвердження Концепції з управління ліквідністю на 2020-2023 рр. і затвердження плану заходів щодо її реалізації", який включено до порядку денного засідання уряду в середу.

У додатку до проекту зазначено, що під час розрахунків розпорядників та одержувачів бюджетних коштів може виникати невідповідність у часі між обсягами вхідних і вихідних потоків коштів на рахунках казначейства, внаслідок чого з'являються тимчасово вільні кошти або їх недостача для здійснення платежів.

Зазначається, що необхідність управління ліквідністю, зокрема здійснення тимчасових короткострокових позик і розміщення тимчасово вільних коштів шляхом здійснення активних операцій із держборгом, зумовлено потребою у збалансуванні вхідних і вихідних потоків коштів.

Згідно з планами заходів щодо реалізації Концепції управління ліквідністю на 2020-2023 рр., у четвертому кварталі поточного року планується розробити методику прогнозування руху коштів, стан ліквідності Єдиного казначейського рахунку (ЄКР) і валютних рахунків казначейства, а також впровадити платіжний календар здійснення видатків розпорядниками та одержувачами, які проводять разові платежі на 100 млн грн і більше.

Наприкінці 2020 року уряд також планує законодавчо врегулювати питання використання тимчасово вільних коштів ЄКР для покриття тимчасових касових розривів загального фонду держбюджету в межах бюджетного періоду, а також віднесення тимчасово вільних коштів ЄКР до джерел формування бюджету, йдеться в додатку до проекту розпорядження.

У планах уряду також зазначено, що в першому кварталі 2021 року очікується впровадження порядку обміну інформацією між казначейством, Мінфіном та іншими відповідальними за рух коштів через казначейський рахунок суб'єктами. Крім того, в цей самий період Кабмін має намір удосконалити законодавство з питань здійснення активних операцій із держборгом.

У другому кварталі наступного року, крім старту операцій РЕПО, уряд планує впровадити інформаційну систему прогнозування руху коштів на ЄКР і валютних рахунках казначейства, а також здійснити моніторинг бюджетних зобов'язань для відстеження витрат розпорядників та одержувачів (на 100 тис. грн і більше).

Згідно з планами, у четвертому кварталі 2021 року очікується розвиток інфраструктури внутрішнього фондового ринку та ринку капіталу, а також впровадження інструментів управління ліквідністю, зокрема для забезпечення здійснення платежів розпорядників та одержувачів, які обслуговуються казначейством, в разі нестачі коштів на ЄКР.

На четвертий квартал 2023 року заплановано аналіз і підготовку пропозицій щодо затвердження термінів значних надходжень і видатків держбюджету, свідчить документ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експорт українським морським коридором за 7 міс. сягнув 33,8 млн тонн - Кубраков

Українсько-польські переговори аграрних асоціацій - є розуміння щодо широкої низки продуктів, щодо зерна рішення немає

Ранній кінець опалювального сезону заощадить до 500 млн куб. м газу

Пропозиція про реструктуризацію євробондів України, ймовірно, міститиме норму про часткове списання боргу

Найбільший виробник соняшникової олії Молдови зупинив два заводи й вимагає відновлення імпорту українського соняшнику

Латвійська airBaltic через три-шість місяців після відновлення польотів може розмістити в Києві п’ять власних літаків

ВВП України зріс у 2023 році на 5,3% - Держстат

Торгівля має бути взаємовигідною для сільгоспвиробників у Польщі та Україні - заява Шмигаля і Туска

"Запоріжкокс" продовжує капремонт коксової батареї №2 з інвестиціями в 60 млн грн, вкладення в оновлення за 2 роки перевищують 276 млн грн - СЕО

Шмигаль за результатами українсько-польських урядових консультацій: Розуміємо, як будемо рухатися

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА