20:26 09.11.2020

Міненерго очікує перших результатів аудиту вуглевидобувних підприємств до березня 2021 року

2 хв читати
Міненерго очікує перших результатів аудиту вуглевидобувних підприємств до березня 2021 року

Міністерство енергетики очікує перших результатів аудиту діяльності вуглевидобувних підприємств до березня 2021 року, повідомив заступник міністра енергетики Максим Немчінов.

"Насамперед це буде виробничий аудит. Плануємо поточного тижня підписати наказ Міненерго щодо створення аудиторської групи. Вже отримали кандидатури від Фонду держмайна і місцевих органів влади", - сказав Немчінов під час зустрічі щодо трансформації вугільної галузі, організованої Energy Club у понеділок.

Він звернув увагу на те, що в рамках трансформації галузі вже є розпорядження уряду про повернення ЦВК "Добропіллявугілля" з оренди з метою передання у вертикально інтегровану компанію (ВІК) на базі ПАТ "Центренерго", згідно з яким Міненерго, ФДМ, а також "Центренерго" мають здійснити спільний аудит усіх держшахт, і за його результатами ухвалюватимуться рішення про їх подальшу експлуатацію.

При цьому заступник міністра зазначив, що "якщо не цього, то наступного тижня" уряду буде подано проект Концепції трансформації вугільної галузі.

За його словами, абсолютно всі шахти так чи інакше підуть на приватизацію: частина - у рамках створення ВІК на базі ПАТ "Центренерго", частина в рамках закону про особливості приватизації підприємств вугільної галузі.

"Шахти, які не знайдуть приватного інвестора, будуть, на жаль, ліквідовані, але щодо них разом із Мінрегіоном буде напрацьовано механізми соціального захисту населення. Можливо, створюватимуться нові робочі місця, можливо, надаватимуться компенсації або створюватимуться відповідні кластери й технопарки", - зазначив чиновник.

"Державного вуглевидобування не залишиться", - констатував він.

Як повідомлялося, проект концепції трансформації вугільної галузі передбачає розподіл шахт на три групи: перша - шахти, що підлягають інтеграції з ПАТ "Центренерго" і що є його ресурсною базою, друга - шахти подвійного призначення, що видобувають і енергетичне, і коксівне вугілля, використовуване в металургії, а третя - шахти, що підлягають приватизації не лише як вуглевидобувні підприємства, а і як цілісні майнові комплекси з метою перепрофілювання.

Кабінет Міністрів на початку жовтня затвердив план заходів щодо створення акціонерного товариства (АТ) за участю державних вуглевидобувних підприємств і ПАТ "Центренерго".

Згідно з ним, ФДМ і Міненерго до 31 грудня 2020 року мають здійснити інвентаризацію і аудит держшахт, визначити перелік із найефективнішою річною виробничою потужністю до 4,2 млн тонн товарної продукції марки "Г", майно яких може бути внесене до СК нового АТ.

При цьому до 7 жовтня 2020 року мав бути розірваний договір оренди ДТЕК цілісного майнового комплексу "Добропіллявугілля" від 22 грудня 2010 року.

Кабмін також доручив Міненерго і "Центренерго" сприяти безперервному виробничому циклу шахт "Добропіллявугілля", а ФДМ і Міненерго - забезпечити повернення державі ЦМК "Добропіллявугілля" (до 25 січня 2021 року).

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Bees Airline c 14 жовтня почне літати з Києва до Одеси

Шмигаль попросив НБУ та Держфінмоніторинг роз'яснити банкам роботу з податковою амністією

Світовий банк називає умовою підтримки модернізації ОГТСУ роботу з воднем

Мінінфраструктури пропонує перепризначити Сергія Лещенка на посаду члена наглядової ради "Укрзалізниці"

Експерти рекомендують Мінрегіону визнати газові угоди підприємств ТКЕ з "Нафтогаз Трейдинг" недійсними

За перший тиждень роботи ДІАМ опрацювала понад 1300 дозвільних документів

Шмигаль: До опалювального сезону країна готова

Наглядова рада "Нафтогазу" схвалила відставку експатів Ватерландера і ван Дріла - джерело

ЄБА подала понад 500 поправок до законопроекту про лікарські засоби

Уруський обговорив із представниками американського Інституту оборонного аналізу реформу оборонної промисловості та допомогу США

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА