13:01 18.11.2020

МХП завершив III кв.-2020 із чистим збитком у $47 млн через негативні курсові різниці

3 хв читати
МХП завершив III кв.-2020 із чистим збитком у $47 млн через негативні курсові різниці

Агрохолдинг "Миронівський хлібопродукт" (МХП) за підсумками липня-вересня 2020 року отримав чистий збиток розміром $47 млн проти чистого прибутку $104 млн за аналогічний період 2019 року.

Згідно з квартальною фінансовою звітністю холдингу, оприлюдненою на Лондонській фондовій біржі в середу, його виручка в третьому кварталі знизилася на 2% - до $547 млн, а EBITDA - на 3%, до $106 млн.

Валовий прибуток МХП збільшився на 10% - до $103 млн, операційний прибуток - на 40%, до $56 млн.

МХП зазначає, що за зазначений період експортна виручка знизилася на 2,5% - до $309 млн, що становить 56% загальної виручки (третій квартал 2019 року - 57% загальної виручки).

Показник чистого збитку за третій квартал 2020 року агрохолдинг пояснює курсовими збитками в $61 млн порівняно з прибутком у $109 млн за аналогічний період 2019 року. Так, чистий прибуток до курсової різниці у звітному періоді 2020 року становив $82 млн, що на 11% нижче порівняно з $92 млн за третій квартал 2019 року.

Загалом за дев'ять місяців 2020 року виручка МХП знизилася на 6% - до $1,41 млрд. МХП отримав $109 млн чистого збитку проти $276 млн чистого прибутку за 9 місяців 2029 року, що пов'язано зі збитками від курсової різниці в $191 млн за січень-вересень 2020 року порівняно з прибутком розміром $182 млн за 9 місяців 2019 року.

EBITDA за зазначений період скоротилася на 7% - до $332 млн, валовий прибуток - на 7%, до $322 млн, операційний - на 11%, до $194 млн.

Фінансовий директор холдингу Вікторія Капелюшна в коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" в середу повідомила, що друга хвиля коронакризи в Україні та Європі не вплинула на логістичні ланцюги, проте компанія бачить зниження попиту в HoReCa, який, у свою чергу, компенсується зростанням попиту в інших каналах продажу.

"Через коронакризу ми не переглядали плани, проте переглядали прогнози. Локдаун вплинув на світові ціни на курятину, ми це відчуваємо", - зазначила вона.

Капелюшна зазначила, що компанія переглянула прогноз за показником EBITDA на кінець року в бік зниження - він очікується на 5-10% нижче за рівень 2019 року.

"Дев'ять місяців 2020 року були надзвичайно складними через руйнівні наслідки пандемії COVID-19 і пташиного грипу в Україні, що призвело до тимчасового закриття деяких експортних ринків, надмірної пропозиції і, як наслідок, високих рівнів запасів на європейських ринках, нижчих цін на курятину в усьому світі. Додатково на фінансові результати дев'ять місяців 2020 року негативно вплинули найгірші погодні умови в центральній Україні за останні 30 років, що призвело до зниження показників урожайності компанії, а також нестійкі обмінні курси", - йдеться у звіті МХП.

У компанії повідомили, що хоча перспективи на четвертий квартал наразі не зрозумілі, МХП очікує зростання цін на зерно і продовження перерозподілу продажу м'яса птиці на більш прибуткові експортні ринки, що значною мірою компенсує наслідки зниження цін на м'ясо птиці в Європі.

"У довгостроковій перспективі ми очікуємо, що ціни на птицю на наших основних ринках поступово коригуватимуться у відповідь на зростання виробничих витрат, спричинених підвищенням цін на зерно. Компанія також розраховує отримати велику вигоду від свого переходу до стратегії більшого виробництва продуктів із доданою вартістю і м'яса птиці без антибіотиків", - зазначили в МХП.

МХП - найбільший виробник курятини в Україні. Також здійснює виробництво зернових, соняшникової олії, продуктів м'ясопереробки. На європейський ринок МХП постачає охолоджені півтуші курей, які переробляються, зокрема, на його підприємствах у Нідерландах і Словаччині.

У лютому 2019 року МХП завершив угоду з придбання словенської компанії Perutnina Ptuj.

Засновником і мажоритарним акціонером МХП є український бізнесмен Юрій Косюк.

Чистий прибуток МХП у 2019 році зріс в 1,7 разу порівняно з 2018 роком - до $215 млн. Виручка в 2019 році збільшилася на 32% - до $2,06 млрд, EBITDA скоротилася на 16% - до $376 млн.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Комітет ПЕК Ради просить Кабмін продовжити дію спецзобов’язань на ринку газу для тепловиків

Третина запасів газу у ПСГ України на сьогодні належить іноземним компаніям - "Укртрансгаз"

Бізнес закликав вакцинувати від COVID-19 ту частину населення України, яка хоче отримати вакцину

Харківська міськрада ініціює передачу у комунальну власність майна "Металіста", конфіскованого у втікача Курченка

Заявки на допомогу в розмірі 8 тис. грн подали 206 тис. осіб - прем'єр

Мінекономіки України пропонує з 15 травня до 30 вересня заборонити експорт насіння соняшнику

МКМТ порушила антидемпінгове розслідування щодо імпорту в Україну білоруського крохмалю

Україна запровадить 56% спецмито на імпорт троянд

BlaBlaCar купує українську компанію Octobus

Україна готова надати додаткові потужності для транзиту до Європи, очікує звернення "Газпрому"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА